9 грудня 2021, 14:23

Блінкен зізнався, що конфлікт між Заходом і Росією не лише через Україну

Росія не просто хоче напасти на Україну, а кидає виклик усталеному міжнародному порядку.

Блінкен зізнався, що конфлікт між Заходом і Росією не лише через Україну

7 грудня під час зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена з головами Ради директорів він заявив, що конфлікт між Заходом і Росією виходить за межі самої України. Москва намагається кинути виклик усталеному роками міжнародному порядку.

Під час саміту обговорювалися два питання: можливість вторгнення Росії в Україну та Китаю до Тайваню, повідомляє видання The Wall Street Journal.

Блінкен наголосив, що Пекін і Москва намагаються збройним способом розширити межі своїх держав. Проте на Росію та Китай чекають "серйозні наслідки". При цьому держсекретар США не став озвучити санкції, які можуть загрожувати за агресію з боку РФ і КНР.

Блінкен лише заявив, що це буде пакет економічних санкцій, які Байден озвучив під час онлайн-переговорів із Путіним.

Держсекретар заявив, що вимога Росії про нерозширення НАТО на Схід виходить за рамки питання про Україну.

У Вашингтоні дали зрозуміти Москві, що жодна країна не має права диктувати іншій, з ким їй дружити та до яких союзів вступати. Якщо ці принципи будуть порушені та залишаться безкарними, такі кроки можуть підірвати усталену роками систему.

Блінкен вкотре заявив, що двері НАТО відчинені для всіх країн, які відповідають критеріям Альянсу.

Держсекретар зізнався, що Росія завжди може оголосити свої побоювання щодо НАТО і Вашингтон готовий обговорити цю проблему.

Раніше у Держдепі США запевнили, що Україна може стати повноправним членом НАТО не раніше як за 10 років.

Нагадаємо, у США запропонували відключити Росію від системи SWIFT на пару днів, щоб Кремль відчув, що означатимуть реальні санкції у дії.

Також голова Генштабу РФ Герасимов заявив, що країна нарощує військову присутність на кордоні з Україною не для того, щоб напасти, а щоб припинити спробу ЗСУ атакувати Донбас.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини