8 грудня 2021, 16:50

У Лукашенка пригрозили Україні "локальним конфліктом" і відкрили військовий форпост біля кордону

Держсекретар Радбезу РБ Олександр Вольфович звинуватив Україну у "недружній позиції щодо Мінська".

У Лукашенка пригрозили Україні "локальним конфліктом" і відкрили військовий форпост біля кордону

Режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка звинуватив Україну у "недружньому ставленні" до Мінська та допустив "локальний конфлікт" на кордоні між державами.

Відповідну заяву зробив держсекретар Радбезу Білорусі Олександр Вольфович, коментуючи спецоперацію "Полісся" українських силових структур, що проводиться на кордоні з РБ, передає "БЕЛТА".

За словами чиновника, українське керівництво "під диктування Заходу" проводить навчання на кордоні з Білоруссю із залученням армії, авіації та важкого озброєння.

"Добре, що не дійшло до застосування вогнепальних засобів. Це може призвести до локального конфлікту", – заявив держсекретар і навів у приклад недавні заяви білоруських прикордонників, у яких йшлося про те, що український військовий вертоліт "Мі-8" нібито незаконно увійшов у повітряний простір Білорусі.

Вольфович стверджує, що Україна під виглядом навчань, спрямованих на боротьбу з нелегальними мігрантами, "зміцнює військове угруповання біля білоруського кордону". У відповідь на ці дії білоруська сторона може провести дзеркальні маневри на кордоні, пригрозив держсекретар.

При цьому він висловив сподівання, що повернуться ті часи, коли взаємодія між білоруськими й українськими прикордонниками була конструктивною, оскільки це сприятиме безпеці двох країн.

Тим часом білоруський журналіст Тадеуш Гічан опублікував у своєму Twitter-акаунті відео, на якому показано, як Білорусь відкриває новий військовий форпост на кордоні з Україною.

"Білорусь відкрила новий військовий форпост на кордоні з Україною, неподалік від міста Малорита Брестської області. До кінця року Прикордонний комітет Білорусі обіцяє відкрити ще два таких пости на білорусько-українському кордоні", – зазначено в описі до ролика.

Нагадаємо, 4 грудня у Держприкордонному комітеті Білорусі заявили, що український військовий гелікоптер "Мі-8" нібито порушив повітряні кордони республіки, зайшовши вглиб білоруської території на відстань до 1 км. У відомстві опублікували відео, яке, за їх словами, "підтверджує факт незаконного перетину кордону".

У Держприкордонслужбі України спростували заяви білоруської сторони, назвавши їх такими, що не відповідають дійсності.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини