8 грудня 2021, 14:33

ФРН і Франція дали згоду на участь США у "нормандському форматі" – МЗС РФ

За даними російського зовнішньополітичного відомства, ФРН і Франція не будуть проти, якщо до нормандських переговорів приєднаються США.

ФРН і Франція дали згоду на участь США у "нормандському форматі" – МЗС РФ

МЗС Росії припускає, що Америка може приєднатися до врегулювання ситуації на Донеччині у рамках "нормандського формату". Про це у середу, 8 грудня, заявив виконувач обов'язків директора Третього європейського департаменту МЗС РФ Олег Красницький, пише РИА "Новости".

"В принципі, протипоказань до приєднання США немає, оскільки вони реально впливають на Україну, і від позиції Вашингтона залежить дуже багато у врегулюванні українського конфлікту", – сказав дипломат.

За його словами, Франція та Німеччина не виступатимуть проти розширення "нормандського формату". Російська сторона, своєю чергою, також не заперечуватиме щодо приєднання Вашингтона. Як зазначив Красницький, формат участі США в українському врегулюванні є "питанням техніки".

Варто нагадати, до "Нормандської четвірки" входять Україна, Росія, Німеччина та Франція. Зустрічі на рівні президентів і міністрів закордонних справ чотирьох держав проводяться з метою врегулювання конфлікту на Сході України.

Раніше Ентоні Блінкен звернувся з чітким закликом до України та Росії щодо Донбасу. Держсекретар США назвав умову, за якої американська сторона допоможе врегулювати конфлікт мирним шляхом.

Нагадаємо, у Кремлі заявили, що президент РФ Володимир Путін незабаром залишиться "останнім свідком Мінських угод".

Повідомлялося, що у Туреччині озвучили "ідеальний варіант" вирішення конфлікту між Росією та Україною.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини