8 грудня 2021, 13:16

Казахстан забороняє російську мову на вивісках і вказівниках – росіян обурили нові правила

Нові поправки зобов'яжуть підприємців розміщувати рекламу, прейскуранти, цінники, вивіски та покажчики лише казахською мовою.

Казахстан забороняє російську мову на вивісках і вказівниках – росіян обурили нові правила

Парламент Казахстану затвердив поправки до проєкту закону, згідно з яким у країні позбуваються російської мови на вивісках і цінниках. Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на результати голосування казахстанських депутатів.

Наразі обов'язкове використання російської мови у рекламі скасовано, а закон спрямовано на підпис главі держави.

Згідно з текстом документа, новий закон вносить зміни до сфери послуг, після чого бізнес буде зобов'язаний розміщувати рекламу, прейскуранти, цінники, меню, вивіски казахською мовою. Досі у країні діяло законодавство, яке дозволяло оформляти візуальну інформацію російською та казахською мовами.

Інформаційні агентства зазначають, що водночас Казахстан переходить на латиницю. Процес має завершитися у 2031 році та коштуватиме державі більш ніж пів мільярда доларів.

Російські користувачі соціальних мереж заявляють про дискримінацію та стверджують, хто Казахстан пішов шляхом України та виступив проти інтересів Росії.

Раніше між Росією та Казахстаном набрав обертів мовний конфлікт. Міністерство внутрішніх справ РФ запровадило санкції проти казахстанця Куату Ахметова – затятого захисника казахської мови.

Крім того, частина депутатів російської Думи виступила з територіальними претензіями щодо Казахстану, після чого між державами вибухнув політичний скандал на найвищому рівні.

Раніше у Казахстані росіянка заявила про "російське" походження міста Актау – довелося вибачатися. Росіянка, яка тривалий час проживає у Казахстані, у сварці з молодим чоловіком заявила 2 липня, що місто Актау "побудували росіяни", а також образливо відгукувалася про казахський народ. Інцидент викликав хвилю обурення та критики казахстанського суспільства. Жінці довелося перепросити.

Ми також писали, що Казахстан відповів на претензії Москви через "мовні рейди": "Мають право".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини