6 грудня 2021, 09:59

Блінкен озвучив непохитну позицію, попередивши РФ про готовність зміцнити оборонні можливості НАТО

Вашингтон може зрештою вжити проти Москви таких заходів, від яких США до останнього утримувалися.

Блінкен озвучив непохитну позицію, попередивши РФ про готовність зміцнити оборонні можливості НАТО

Як заявив у понеділок, 6 грудня, держсекретар США Ентоні Блінкен, Північноатлантичний альянс готовий зміцнювати свій оборонний потенціал у разі російської агресії щодо України.

"Ми дуже ясно дали зрозуміти, що будуть серйозні наслідки. Ми розглядаємо, наприклад, економічні заходи, які б мали дуже сильний вплив, і речі, від яких ми утримувалися у минулому, коли у нас були глибокі розбіжності з Росією", – цитує "Интерфакс-Украина" Блінкена, який дав інтерв'ю шведському телебаченню.

Голова Держдепу зазначив, що Україна повинна мати можливість захистити свою територію у разі спроби військового вторгнення РФ, тому Захід активно допомагає Києву та продовжить це робити, поки загрози з боку Москви не зійдуть нанівець.

"Якщо оборонні можливості НАТО необхідно буде зміцнювати внаслідок російської агресії, (...) ми теж це зробимо", – наголосив Блінкен.

Раніше радник ОП Олексій Арестович, говорячи про бажання Росії досягти нерозширення НАТО, зауважив: "Хотіти не шкідливо".

Нагадаємо, Блінкен звернувся з чітким закликом до України та Росії щодо Донбасу. Держсекретар США назвав умову, за якої американська сторона допоможе врегулювати конфлікт мирним шляхом.

Повідомлялося, що під час засідання Ради голів МЗС країн ОБСЄ у Швеції відбулася "гаряча суперечка" між держсекретарем США Ентоні Блінкеном і керівником МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини