3 грудня 2021, 08:46

Ефектні кадри військової церемонії на честь Меркель: як проводжали канцлера

Ангела Меркель присвятила 16 років свого життя посаді канцлера Німеччини та пішла під звуки панк-року.

Ефектні кадри військової церемонії на честь Меркель: як проводжали канцлера

У Берліні у дворі Міноборони ФРН відбулася унікальна традиційна військова церемонія Großen Zapfenstreich ("Вечірня зоря").

У зв'язку з протиепідемічними обмеженнями на церемонію запросили лише близько 200 гостей, серед них усі 52 федеральні міністри часів правління Меркель й інші її колеги.

В одному зі своїх останніх публічних виступів як глава уряду Меркель згадала різні виклики та кризи, які припали на її період керування, зокрема, фінансова криза 2008 року, міграційна 2015 року та COVID-19. Вона ще раз подякувала всім, хто надавав допомогу у боротьбі з пандемією коронавірусу.

Військові пройшли маршем із запаленими смолоскипами, згідно з німецьким звичаєм.

За бажанням тієї, на чию честь було організовано захід, було виконано три хіти.

Канцлер обрала християнський гімн 18-го століття Großer Gott, wir loben dich ("Святий Бог, славимо ім'я Твоє"), популярну пісню німецької співачки Хільдегард Кнеф Für mich, soll's rote Rosen regnen ("Для мене має піти дощ із червоних троянд") і хіт 1974 року східнонімецької панк-співачки Ніни Хаген Du hast den Farbfilm vergessen ("Ти забув кольорову плівку").

Нагадаємо, наступником Меркель на посаді канцлера Німеччини буде 63-річний член Соціал-демократичної партії ФРН Олаф Шольц. Вона побажала йому успіху на високому посту.

Для довідки

Церемонія "Вечірня зоря" - найвищий знак поваги, який громадянська людина може отримати від німецьких військових. Вона веде свою історію з XVI століття, але німецькі канцлери удостоюються такої честі з 1998 року, коли з посади голови уряду ФРН пішов Гельмут Коль.

Варто зазначити, що Großen Zapfenstreich викликає суперечки у німецькому суспільстві. Критики вважають, що процесія зі смолоскипами та сотнями сталевих шоломів, що сяють у їхньому світлі перед будівлею Рейхстагу, нагадують марші націонал-соціалістів.

Раніше Макрон і Меркель дали Путіну "обіцянку" щодо України.

А Канцлер Німеччини попередила президента РФ Володимира Путіна про те, що вторгнення в Україну дорого обійдеться Росії.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини