1 грудня 2021, 20:05

У НАТО відмовили Путіну у "російських сферах впливу"

Керівництву РФ нагадали, що вони не мають права вето щодо членства України в Альянсі.

У НАТО відмовили Путіну у "російських сферах впливу"

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав неприйнятними спроби президента РФ Володимира Путіна встановити "російські сфери впливу". Зокрема, влада Росії не має жодного права перешкоджати прагненню України стати членом Північноатлантичного альянсу.

Про це генсек заявив на пресконференції у Ризі, де проходить зустріч глав МЗС країн-членів НАТО.

За словами чиновника, Москва не може визначати зовнішню політику сусідніх держав і встановлювати зони свого впливу, як це було в епоху холодної війни.

Столтенберг констатував: Україна є суверенною державою з міжнародно визнаними кордонами та має право самостійно встановлювати свій зовнішньополітичний вектор, у тому числі обирати союзи та союзників.

Генсек назвав НАТО оборонним альянсом, який не загрожує жодній країні у світі, але поважає рішення України та інших держав, які вирішили пов'язати свою долю з цим союзом. Тільки члени НАТО визначатимуть готовність тих чи інших країн приєднатися до Альянсу, наголосив чиновник.

Раніше Путін вимагав від російської дипломатії домогтися від НАТО "письмових гарантій" нерозширення військово-політичного блоку на Схід. За словами президента РФ, його влаштують лише юридично оформлені запевнення, оскільки члени Альянсу "не виконують взяті на них зобов'язання".

Нагадаємо, голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що низка країн НАТО продовжує дивитися на Україну через призму своїх відносин із Росією. Міністр назвав це основною причиною, яка перешкоджає членству Києва в Альянсі.

Своєю чергою міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що членство України у НАТО поки що не стоїть на порядку денному, але українська сторона має продовжувати виконувати "домашню роботу".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини