29 листопада 2021, 13:56

Лукашенко: Білорусь піде проти України у разі нової війни на Донбасі

Невизнаний президент Олександр Лукашенко відкрито висловив підтримку Росії, яка розмістила наступальну військову техніку біля кордонів з Україною.

Лукашенко: Білорусь піде проти України у разі нової війни на Донбасі

Невизнаний президент Олександр Лукашенко відкрито висловив підтримку Росії, яка розмістила наступальну військову техніку біля кордонів з Україною.

Про це пише Диалог.UA з посиланням на Twitter-аккаунт білоруського журналіста Tadeusz Giczan.

"Лукашенко щойно пообіцяв, що у разі нової війни на Донбасі "Білорусь не залишиться осторонь. І ясно, на чиєму боці ми будемо". Схоже, ця мапа від голови військової розвідки України Кирила Буданова таки не нісенітниця", - написав журналіст.

"Вони (західні країни) чудово розуміють: якщо знову розв'яжуть війну на Донбасі або десь на кордоні з Росією, Білорусь осторонь не залишиться. І ясно, на чиєму боці буде Білорусь. Вони це розуміють, тож почали посилювати свій північний, білорусько-український кордон, хоч до цього жодних фактів, причин сьогодні немає", – заявив самопроголошений президент на нараді з питань військової безпеки у центрі стратегічного управління Міністерства оборони.

Лукашенко висловив невдоволення "активними рухами тіла навколо Російської Федерації під прикриттям того, що вона "збирається напасти на Україну".

У свою чергу, голова білоруського Міноборони під час наради поінформував, що у 2022 році Москва та Мінськ проведуть спільні навчання з оборони південних кордонів Білорусі.

Контекст

Начальник військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що Росія зосередила біля кордонів з Україною понад 92 тис. військовослужбовців і готується до нападу наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.

Буданов зазначив, що напад, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки з наступними десантними ударами на сході, десантними нападами в Одесі та Маріуполі та меншим масивним вторгненням через сусідню Білорусь, і опублікував відповідну карту.

Раніше Лукашенко попередив Захід про загрозу повномасштабної війни за участю Росії.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не проводитиме наступальної операції на Донбасі, якщо не спрацюють мінський і нормандський процеси, тому що життя людей важливі насамперед.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини