25 листопада 2021, 18:06

Меркель попередила Путіна: вторгнення в Україну дорого обійдеться для Росії

Ангела Меркель застерегла Росію від подальших агресивних кроків проти України.

Меркель попередила Путіна: вторгнення в Україну дорого обійдеться для Росії

Європейський Союз має запровадити нові санкції проти Російської Федерації у разі загострення ситуації на Донбасі чи поблизу кордонів України. Будь-які агресивні кроки проти української держави дорого коштуватимуть Москві.

Про це заявила виконувач обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель за підсумками бесіди з головою польського уряду Матеушем Моравецьким.

За її словами, деескалація обстановки у зоні конфлікту на Донбасі та біля кордонів України має стати пріоритетним варіантом розвитку подій. А якщо ні, то Євросоюз задіє нові обмежувальні заходи проти Кремля. Меркель закликала Європу до об'єднання у питаннях накопичення російських військ біля кордонів України та ситуації з мігрантами на кордоні Білорусі та ЄС.

Вона також висловила жаль, що їй не вдалося взяти участь у ще одному саміті лідерів "Нормандської четвірки" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Раніше Меркель заявила, що військова агресія Росії проти України завдала значної шкоди європейському порядку. При цьому канцлер виступила за збереження діалогу з Москвою.

Нагадаємо, нова коаліція Німеччини, яка складається із соціал-демократів, вільних демократів і "зелених", зажадала від Росії припинити окупацію українських земель і заявила, що зняття санкцій із Москви можливе лише після повного виконання Мінських угод.

Коаліціанти підтримали прагнення України стати членом Євросоюзу та пообіцяли допомогу у відновленні територіальної цілісності української держави.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини