19 листопада 2021, 16:12

У НАТО підтвердили скупчення російських військ поблизу України та звернулися до РФ

У НАТО закликають Росію продемонструвати прозорість щодо нарощування військ біля кордонів України.

У НАТО підтвердили скупчення російських військ поблизу України та звернулися до РФ

У НАТО підтвердили факт переміщення сил і засобів Збройних сил РФ у напрямку кордонів України та зажадали від Москви продемонструвати прозорість щодо своїх маневрів поблизу сусідньої держави.

З такою заявою виступив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.

За словами чиновника, у прикордонних з Україною районах РФ справді спостерігається незвичайна концентрація російських військ. Альянс уважно стежить за розвитком ситуації, надаючи Києву дипломатичну та практичну допомогу, і закликає Москву вжити заходів щодо деескалації та зниження напруженості.

Раніше у НАТО зажадали від Росії пояснити свої плани у зв'язку з нарощуванням сил біля кордонів України та заявили, що у разі вторгнення РФ "часу на попередження та підготовку не буде".

Нагадаємо, днями супутники американського дослідницького центру CSIS зняли наступальне озброєння російської армії за 250 км від кордону з Україною. Йдеться про військову техніку, розташовану у польовому таборі біля міста Єльня Смоленської області.

Своєю чергою американське агентство Bloomberg опублікувало статтю, у якій повідомляється, що Вашингтон попередив європейських партнерів про ймовірність вторгнення російської армії на територію України.

У РНБО України, коментуючи матеріал американських ЗМІ, наголосили, що ризик військового вторгнення РФ "не є новиною для Києва з 2014 року".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини