18 листопада 2021, 19:49

Меркель ухвалила однозначне рішення про мігрантів після переговорів із Лукашенком – ЗМІ

Ангела Меркель не прийняла умови Олександра Лукашенка щодо створення "гуманітарного коридору" для нелегалів, які перебувають на білорусько-польському кордоні.

Меркель ухвалила однозначне рішення про мігрантів після переговорів із Лукашенком – ЗМІ

В. о. канцлера ФРН Ангела Меркель відхилила пропозицію самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка прийняти у Німеччині нелегалів, які перебувають на кордоні з Польщею.

Джерело "ТАСС" у німецькому уряді розповіло, що у цій європейській проблемі Берлін не має одноголосного права на прийняття рішення. У зв'язку з цим про те, щоб тисячі біженців перебралися на німецькі землі, йтися не може.

Раніше речниця Лукашенка Наталія Ейсмонт роз'яснила, який механізм Мінськ запропонував Європі. Так, Лукашенко хоче, щоб ЄС створив "коридор" для 2 тисяч біженців, а Білорусь "сприятиме наскільки це можливо та за їх бажання" решті 5 тисячам біженців повернутися на батьківщину. Іншими словами, білоруська "влада" не гарантує, що зможе "вмовити" нелегалів повернутися на додому та незабаром ситуація зі штурмом кордону може повторитися.

За задумом Лукашенка, Меркель сама мала вмовити європейських колег сприяти у створенні "коридору".

За останніми даними, у Білорусі перебувають близько 7 тисяч біженців, 2 тисячі з яких – у "стихійному таборі", як називають його у Мінську, на кордоні з Польщею. Ще 200-500 також перебувають на кордоні, але живуть окремо.

Міграційна криза на білорусько-польській ділянці кордону розпочалася у вересні. Прямого збройного конфлікту немає, проте Європа звинувачує Лукашенка та Путіна у гібридній агресії. Є докази участі білоруських прикордонників у супроводі груп мігрантів до кордону та провокаціях на ньому.

Домагаючись визнання та легалізації "Північного потоку – 2", ці політики шантажують ЄС біженцями з Іраку, Сирії та країн Африки. При цьому люди, які застрягли на кордоні, кажуть, що заплатили круглі суми, щоб долетіти до Білорусі, звідки планували потрапити до Німеччини.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини