11 листопада 2021, 13:58

Саакашвілі за руки та ноги силою затягли до тюремної лікарні: до Мережі "злили" відео

На відео Саакашвілі за руки та ноги затягали до тюремної лікарні.

Саакашвілі за руки та ноги силою затягли до тюремної лікарні: до Мережі "злили" відео

Спеціальна пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відеокадри привозу колишнього президента Міхеіла Саакашвілі до тюремної лікарні Тбілісі. Нарізка з фрагментів відео опублікована у Facebook відомства.

На відеозаписі видно, що Саакашвілі силоміць витягають зі свого автомобіля. На кадрах із різних ракурсів видно до 20 осіб, обличчя яких приховані, їх неможливо розпізнати.

Відео охоплює 6-хвилинний період і у кількох місцях показує транспортування Саакашвілі, включно з примусовим входом до ліфта та палати, при цьому тюремний персонал тримає його за руки та ноги.

На кількох знімках також видно одягнений у біле персонал, імовірно, лікарів медичного закладу, зазначає грузинська редакція "Радіо Свобода".

Міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе на спеціальному брифінгу, проведеному у будівлі міністерства, оприлюднив кадри переведення третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі до медичного закладу, який належить Глданській пенітенціарній службі.

"Сам ув'язнений не підкорився законній вимозі наших співробітників, коли йому довелося вийти з реанімобіля та розміститися в цій установі, при цьому він застосував фізичні та словесні образи. 

Нашою метою завжди було і завжди буде тримати нашу спільноту у курсі. Тому Пенітенціарна служба публікує кадри, які нададуть нашому населенню інформацію про те, як ув'язненого Саакашвілі було розміщено у медичній установі. [На відеозаписі] також приміщення у палаті та образи Саакашвілі співробітників установи, пошкодження медичного обладнання", - сказав міністр юстиції.

За словами міністра Брегадзе, на цьому відеозаписі можна побачити епізод пошкодження медичного обладнання.

Раніше колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі вивезли з колонії у населеному пункті Руставі у невідомому напрямку. Civil.ge уточнює, що Саакашвілі доставлений до тюремної лікарні Ґлдані. Інформація про переведення колишнього президента з в'язниці Руставі з'явилася не відразу, що викликало тривогу у родичів політика.

Нагадаємо, у суботу прихильники Саакашвілі пікетували пенітенціарну установу, де перебуває експрезидент, і висунули ультиматум владі. Мітингувальники дали керівництву країни добу для того, щоб перевести в'язня до цивільної клініки. Інакше вони розпочнуть багатотисячні акції протесту.

Своєю чергою, спецслужби Грузії повідомили, що Саакашвілі з в'язниці планує повалення державної влади. За їх інформацією, ув'язнений консультує представників опозиції та дає вказівки щодо організації держперевороту.

Раніше глава грузинського уряду Іраклій Гарібашвілі, коментуючи голодування Саакашвілі, заявив, що кожна людина має право на самогубство. Влада не має наміру нести відповідальність у разі смерті політика від виснаження.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини