3 листопада 2021, 20:58

У Пентагоні оцінили ймовірність війни між Китаєм і Тайванем

Генерал США Марк Міллі прокоментував напруженість у відносинах Китаю та Тайваню.

У Пентагоні оцінили ймовірність війни між Китаєм і Тайванем

Голова Комітету начальників штабів ЗС США Марк Міллі оцінив ймовірність війни між Китаєм і Тайванем.

Виступаючи на форумі, який організував Інститут Аспена, генерал заявив, що "трапитися може все". Водночас він вважає, що у найближчі два роки Пекін не робитиме спроб зі встановлення контролю над Тайванем військовими методами.

За словами Міллі, Вашингтон дотримується політики "стратегічної двозначності" у питаннях захисту Тайваню. США мають усі можливості щодо оборони острова, рішення прийматиметься господарем Білого дому у разі військової агресії з боку КНР.

"У нас є можливості робити все, що завгодно, у всьому світі, якщо буде потрібно. У цьому немає жодних сумнівів", — запевнив генерал.

Міллі додав, що американська сторона виступає за мирне розв'язання тайванського питання. Конфлікт має бути урегульований на основі волі населення материкового Китаю та Тайваню.

"Ми зацікавлені у мирному результаті", — наголосив співрозмовник.

Раніше президент США Джо Байден повідомив, що Вашингтон має зобов'язання щодо захисту Тайваню. Господар Овального кабінету закликав Пекін не робити спроб силового розв'язання тайванського питання, щоб не завдавати шкоди китайсько-американським відносинам.

Своєю чергою президент Тайваню Цай Інвень відкинула пропозицію голови КНР Сі Цзіньпіня про мирне возз'єднання острова з материковим Китаєм і заявила, що ніхто не змусить Тайбей йти шляхом, обраним Пекіном.

Тим часом стало відомо, що Китай модернізує три авіабази у провінції Фуцзянь, розташованій біля тайванського узбережжя.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини