18 жовтня 2021, 16:34

Ціна газу злетіла ще на 30% через рішення Росії щодо ГТС України

Ціна газу в ЄС злетіла до 1300 доларів на вирішенні "Газпрому" щодо транзиту через Україну.

Ціна газу злетіла ще на 30% через рішення Росії щодо ГТС України

На європейському газовому ринку зафіксовано стрімке зростання цін на "блакитне паливо". Інформаційні агентства повідомляють, що ціна ф'ючерсів на газ сьогодні різко підвищилася майже до 1300 доларів за 1000 кубометрів.

Стрибок цін відбувся на тлі відмови Росії бронювати додаткові потужності для транзиту газу через українську газотранспортну систему на листопад, пише Nasdaq.

Таким чином, рішення Москви обернулося збільшенням ціни на газ ще на 30%.

ЗМІ відзначають, що напередодні глава Кремля Володимир Путін зробив заяву, що при збільшенні обсягів прокачування український газопровід може "лопнути".

Експерти вважають, що Москва шантажує Європу, намагаючись вплинути на рішення європейських регуляторів щодо запуску в експлуатацію газопроводу "Північний потік - 2".

"Газпром" зарезервував на листопад близько третини запропонованих додаткових потужностей щодо транзиту газу трубопроводом Ямал - Європа через Польщу та не закупив ніяких обсягів через Україну, як показали результати аукціону у понеділок.

Нагадаємо, Вучич проситиме у Путіна для Сербії найнижчу ціну на газ у Європі. Москва запропонувала формулу розрахунку вартості газу, згідно з якою одна тисяча кубічних метрів коштувала б з нового року $ 790, а це Белград не влаштовує, як заявив сербський лідер Олександр Вучич. Він хоче підписати контракт з "Газпромом" на постачання газу та заявив, що майбутня зустріч з російським лідером Володимиром Путіним 25 листопада буде мати вирішальне значення для цієї угоди.

Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розкрив підступний план президента Росії Володимира Путіна.


Автор: Марк Ворошилов

Останні новини