12 жовтня 2021, 13:36

Прем'єр Японії заявив про свій суверенітет над Південними Курилами – влада РФ обурена

Прем'єр Японії заявив про суверенітет Токіо над південною частиною Курил, викликавши різку реакцію Москви.

Прем'єр Японії заявив про свій суверенітет над Південними Курилами – влада РФ обурена

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кисида заявив про суверенітет Японськоъ держави над південною частиною Курильських островів. Про це повідомляють інформаційні агентства з посиланням на заяву глави японського уряду у ході дебатів у місцевому парламенті.

"На Північні території (географічно острови на півночі Японії - ред.) поширюється суверенітет нашої країни", - заявив японський чиновник, передає ТАРС.

Журналісти відзначають, що територіальна суперечка Москви та Токіо до кінця не залагоджена з моменту закінчення Другої світової війни. Саме це є причиною відсутності мирного договору між двома державами.

Офіційний Токіо регулярно заявляє про свій суверенітет над островами, які де-факто контролюються Росією.

     Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кисида

Російська влада вже виступила з відповідною заявою та підкреслила, що Росія ніколи не поверне Південні Курили. Про це журналістам заявив заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

За його словами, російська влада не готова підписувати мирний договір з Японією в умовах, коли Токіо відкрито претендує на частину островів Курильської гряди.

"Питання передачі островів у нас ніколи не стояло і не стоїть (...). Якщо вони ставлять обов'язковою умовою повернення Північних територій, як вони називають наші Південні Курили, то далі обговорень це нікуди не дінеться. Наша Конституція не допускає відторгнення російських територій іншій країні, тому, я думаю, що ця тема для нас закрита", - заявив чиновник.

Нагадаємо, у липні президент РФ Володимир Путін повідомив про підготовку російським урядом "унікальних пропозицій" щодо спільної з Японією роботи на Курильських островах. Глава Кремля розповів про "хороші напрацювання" із залучення японців в економіку регіону. При цьому він не уточнив, про які саме "безпрецедентні умови" для учасників економічного процесу на Курилах йдеться.

Раніше прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга заявив про плани свого уряду добиватися повернення Курильських островів під контроль Токіо.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини