4 жовтня 2021, 11:44

В ЄС офіційно прокоментували скасування безвізу для України

В ЄС поки не планують піднімати питання про скасування безвізу з Україною, однак ситуація постійно буде контролюватися.

В ЄС офіційно прокоментували скасування безвізу для України

Минулого тижня у ЗМІ з'явилася інформація, що декілька європейських країн планують підняти питання про позбавлення України, Молдови та Грузії безвізового режиму. Головною причиною нібито є масові потоки людей з цих країн у ЄС, коли під виглядом туристів вони залишаються там працювати. Сьогодні, 4 жовтня, стало відомо, що таке питання поки в ЄС підніматися не буде.

В інтерв'ю "Європейської правді" голова групи підтримки України у ЄП Катаріна Матернова підкреслила, що Україна давно заслужила безвіз з Європою, більш того, наша країна є яскравим прикладом для інших країн, які також хочуть не тільки безвіз, але і набути повноправного членства у ЄС.

Одночасно з цим у ЄС будуть продовжувати уважно вивчати ситуацію в Україні щодо виконання всіх рекомендацій ЄС відносно боротьбі з корупцією та створенням відповідних законів.

Ще у 2017 році Україна досягла безвізу з ЄС. Українці відтепер відвідують територію Європи без візи, а лише з біометричним паспортом.

Кожен українець протягом року може відвідувати без візи країни ЄС терміном до 90 днів. Ці правила не поширюються на людей, які хочуть відвідати ЄС не з туристичною метою, а у пошуках нової роботи.

Раніше ми повідомляли, Павло Клімкін не вірить у чутки, що ЄС може позбавити Україну безвізу. Для цього він навів ряд аргументів.

Нагадаємо, президент Німеччини Штайнмаєр спростував всі чутки про те, що у ЄС всерйоз розглядається питання про позбавлення України безвізу з Європою.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини