"На виснаження противника", – Олександр Сирський підбив підсумки серпня та повідомив про досягнення ЗСУ
Головком ЗСУ Олександр Сирський підбив підсумки серпня: Україна повернула десятки кілометрів, зірвала плани ворога та посилила удари по армії РФ.
Головком ЗСУ Олександр Сирський охарактеризував серпень як місяць непростих випробувань для української армії, водночас наголосивши, що саме цей період приніс відчутні результати на фронті. За його словами, противник зазнав значних втрат, а Україна зміцнила свої позиції та продемонструвала здатність ефективно стримувати наступ ворога Dialog.UA.
Головнокомандувач ВСУ заявив: "Серпень 2025-го став для нашого війська місяцем великих випробувань, але на виході ми отримали чимало позитивних результатів", - підкресливши, що ЗСУ зосередили зусилля на стримуванні наступальних операцій російських військ, завдання їм максимальної шкоди й одночасно стабілізації ситуації на найбільш небезпечних напрямках, повертаючи раніше втрачені території, захищаючи українські міста від ударів ворожих ракет і дронів, а також завдаючи ударів по глибині розташування супротивника.
Він повідомив про проведення масштабних організаційних перетворень в армії, включаючи перехід на корпусну систему, завдяки чому армійські корпуси тепер несуть відповідальність за конкретні комплекти військ, що суттєво підвищило ефективність командування такерування силами, незважаючи на трикратну перевагу російської армії у людях і озброєнні, а на деяких ділянках фронту у чотири-шість разів.
Сирський наголосив на видатному внеску українських офіцерів, сержантів і особливо солдатів, чиї професійні навички, стійкість, самовідданість і мужність продовжують руйнувати плани російських окупантів.
Головком ВСУ нагадав, що російські війська планували отримати стратегічну перевагу, прорватися вглиб позицій української армії й оточити підрозділи ЗСУ у районі Покровсько-Мирноградської агломерації, а також розгорнути масштабні наступальні дії на Добропільському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках, проте ретельно сплановані задуми супротивника були повністю зірвані українськими військами, які утримували контроль і не допустили прориву ворога.
Сирський також озвучив конкретні показники: за минулий місяць українська армія повернула під контроль 58 квадратних кілометрів території та звільнила низку населених пунктів, які раніше перебували під окупацією.
Крім того, засобами комплексу Deep Strike було уражено 60 стратегічних об'єктів на території Росії, що суттєво послабило можливості противника з виробництва палива, авіаційних засобів ураження, ракет і безпілотних літальних апаратів, а також порушило роботу транспортної інфраструктури.
За його інформацією, українські дрони за серпень завдали ударів по більш ніж 67 000 об'єктах противника, при цьому ефективність завдання ударів у рамках програми Middle Strike зросла приблизно на чверть.
Протягом серпня армія РФ зазнала втрат чисельністю 28 790 осіб, а з початку 2025 року - майже 300 тисяч, що відображає значну шкоду боєздатності окупантів.
"Попереду у нас ще багато роботи, але курс ми тримаємо правильний - на виснаження противника, на його знищення та на необхідні для України результати", - резюмував Сирський.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, ЗСУ перехопили ініціативу на двох ключових напрямках, успішно повертаючи під контроль українських військ території у Покровському та Добропільському районах.
Також Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про впровадження нової багаторівневої системи захисту, спрямованої на протидію загрозам від ударних дронів "Шахед".
Останні новини
Вибух у військовій частині у Хабаровську: вражений підрозділ причетний до злочинів у Бучі й Ірпеню
15:50Європа готується вдарити по Казахстану за допомогу Росії: Bloomberg дізналося, що загрожує Астані
14:54В Одесі запобігли терактам: спіймано 60-річного колишнього моряка, агента ФСБ з 2022 року, – СБУ
13:02За закритими дверима та без спільної заяви: Бразилія скликає саміт БРІКС, де будуть Путін і Сі
08:05Неперевершені бойові технології та ноу-хау: українська компанія з дронів запустить завод у Британії
07:35