В ISW перевірили заяву росіян про просування у Вовчанську Харківської області
Американські аналітики стверджують, що інформація російських джерел про просування ЗС РФ у Вовчанську Харківської області не відповідає дійсності.
OSINT-спостерігачі з Інституту вивчення війни (США) у своєму регулярному звіті про перебіг боїв у Харківській області дали коментарі на нещодавні заяви російських військових блогерів про просування окупаційних військ РФ у фронтовому Вовчанську.
Варто зазначити, що напередодні Z-блогери запевнили, що війська ЗС РФ, проводячи чергові штурмові дії, змогли просунутися на півночі Харківщини у Вовчанську на 120 метрів.
Оцінюючи геолокаційні кадри цієї ділянки фронту, фахівці ISW зазначили, що 2 та 3 червня російські загарбники атакували на північний схід від Харкова у районі Вовчанська та Вовчанських Хуторів. Крім того, вони зазначили, що ЗС РФ тут не припиняє спроб наступати, проте без просування.
Таким чином, інформація російських блогерів про просування окупаційної армії Путіна у Вовчанську є фейком.
Раніше в ISW заявили про те, що російська ДРГ перейшла кордон, а у ЗСУ сказали, що ця спроба завершилася невдачею.
Також Dialog.UA повідомляв, що російський президент-агресор Володимир Путін знову погрозив створенням так званої "буферної зони" вздовж кордону з Україною.
Останні новини
СБУ затримала у Сумах 22-річного інформатора ФСБ: зливав дані про пересування ЗСУ біля лінії фронту
11:03Використовують з липня 2025 року: експерти розповіли про нову небезпеку, яка походить від "Шахедів"
10:28