1 травня 2025, 07:27

На підході їх ще більше: на фронті вперше показали у дії новітні гаубиці "Богдана-Б" – Forbes

На лінії фронту вперше у дії була відбита новітня гаубиця ЗСУ "2П22 Богдана-Б".

155-мм гаубицю почали розробляти ще 2023 року. Вона є причіпною версією САУ "2С22 Богдана".

Днями у Мережі російські паблики виклали кадри, як дрон ЗС РФ завдає удару по новій гаубиці ЗСУ, повідомляє ресурс Forbes.

Аналітик Ендрю Перпетуа був першим, кому вдалося ідентифікувати гаубицю, по якій російський дрон завдав удару.

Джерело пише, що на початок 2022 року у ЗСУ було близько 500 буксированих САУ. У ході бойових дій було втрачено до 200 гаубиць. З 2022 року союзники України поставили Києву близько 400 САУ, що буксируються. Насправді виходить, що Захід поставив лише 200 одиниць САУ, а цього дуже мало, щоб утримати всю лінію фронту. Більше того, на озброєнні України були гаубиці калібру 152 і 122 мм. У той час як Захід виготовляє снаряди для артилерії калібру 155 мм.

Київ з 2022 року прагне стандартизувати свою артилерію на західних калібрах, щоб привести свою артилерійську доктрину у відповідність із західною доктриною та гарантувати, що Україна зможе використати європейські ланцюжки поставок для своїх потреб у боєприпасах.

Ще до 2022 року українська промисловість зуміла розробити свою першу гаубицю калібру 155 мм. Це були 10-тонні гаубиці "Богдани", які встановлювалися на шасі вантажівки. Вже у 2023 році Краматорський завод важкого верстатобудування запустив у виробництво САУ "2С22 Богдана". З того часу було випущено до 150 САУ, 20 із яких уже втрачені у бою.

Спочатку "Богдани" встановлювалися на 6-колісне шасі вантажівки "КрАЗ-6322". Щоб спростити та здешевити виробництво, Краматорський завод випустив ще одну версію "Богдани", що буксирується, запозичивши колісні лафети у старої радянської гаубиці "2А36 Гіацинт-Б".

Відомо, що перші моделі САУ "2П22 Богдана-Б" надійшли на озброєння 47-ї бригади навесні 2025 року, ознаменувавши тривалу еволюцію українського артилерійського корпусу у силу західного зразка.

Але навіть із досвідченими розрахунками нові знаряддя не застраховані від тих самих небезпек, які докучають старим знаряддям. Це було лише питання часу, коли одна з нових 2П22 буде жертвою безпілотника. На щастя для українців, Краматорський завод тепер є одним із найбільших виробників гаубиць у світі, штампуючи нові артилерійські гармати зі швидкістю десятки одиниць на місяць, а значить на підході ще більше 2П22.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини