24 червня 2024, 06:03

На пляжі у Севастополі вибухнула російська ракета: Z-військкор Сапоньков вказав на факти

Z-військкор Сапоньков зізнався, що у Севастополі над пляжем вибухнула російська ракета, яка мала перехопити ATACMS.

На пляжі у Севастополі вибухнула російська ракета: Z-військкор Сапоньков вказав на факти

Учора, 23 червня, російські пабліки писали про те, що нібито Київ завдав ударів ракетами ATACMS по пляжу з відпочивальниками в окупованому Севастополі.

Першим, хто розгледів у цій новині фейк, був військовий аналітик Олександр Коваленко, а пізніше це підтвердив і український воєнкор Юрій Бутусов, який виклав на своїй сторінці у соцмережі вже видалений пост російського воєнкора Романа Сапонькова.

Z-військкор близько 19:00 на своїй сторінці у соцмережі спочатку написав всю правду про події в окупованому Криму від 23 червня. Він зізнався, що ціллю ракет ЗСУ був або військовий аеродром Бельбек, або ж російська система ППО.

Якби над пляжем дійсно розкрилася ракета ATACMS, то жертв було б дуже багато, оскільки вона була з касетною частиною, тому, найімовірніше, підсумував Сапоньков, це була російська ракета, яка вилетіла на перехоплення, але своєї цілі так і не досягла.

Z-військкор закликав росіян не відпочивати біля військових об'єктів на території окупованого Криму. Лише через 12 хвилин пост було видалено. Не виключено, що йому зателефонували з МО РФ або Кремля та попередили більше такого не писати.

Раніше військовий експерт Коваленко першим звернув увагу на той факт, що ракета на пляжі Севастополя - це не ATACMS, а "9М330", яку міг випустити комплекс ППО "Тор-М2".

Нагадаємо, пізно ввечері 23 червня ЗСУ завдали ударів по Центру космічного зв'язку РФ у селі Вітіно у Криму.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини