20 червня 2024, 11:45

Експерти розповіли, де найкраще Україні використовувати винищувачі F-16, – The Guardian

Українські пілоти за допомогою F-16 готові знищувати як ворожі літаки, так і ракети з авіабомбами.

Експерти розповіли, де найкраще Україні використовувати винищувачі F-16, – The Guardian

Уже цього літа Нідерланди готові поставити Україні першу партію винищувачів F-16. Загалом же Захід обіцяє поставити Києву до 80 американських винищувачів.

Командувач ВПС Нідерландів Арноуд Шталлман заявив, що програма навчання українських пілотів і персоналу була непростою, інформує ресурс The Guardian.

Глава МО Нідерландів Кайса Оллонгрен наголосила, що навчання пілотів і технічного персоналу затягнулося, тому що F-16 складніші, ніж радянські літаки.

Ексукраїнський військовий пілот Анатолій Храпчинський зізнався, що з появою у Києва винищувачів F-16 Кремлю доведеться знову змінити свою тактику. Тепер ворожі бомбардувальники не можуть спокійно підлітати до лінії фронту на відстань 60-70 км, щоб скинути авіабомби.

Багато військових експертів сходяться у думках про те, що винищувачі прикриватимуть саме Харків від ворожих атак і обстрілів.

Нідерланди дають добро Україні бити F-16 по військових об'єктах на території РФ, але строго у рамках міжнародного права. Оллонгрен наголосила, що наступ російської армії на Харківщину засвідчив, що ЗСУ необхідно бити і по території РФ.

Раніше ми повідомляли, що США готові підготувати українських пілотів для F-16, але навчання затягнеться до кінця 2024 року.

Нагадаємо, Салліван дав зрозуміти, що Київ має право використовувати американську зброю так, як він вважатиме за потрібне в умовах війни з РФ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини