17 червня 2024, 10:57

Стратегічне значення Кримського мосту помітно знизилося – у ВМС вказали на ключові причини

Дмитро Плетенчук заявив, що незаконно встановлений росіянами міст у Криму тепер несе менше 1/4 загального навантаження.

Стратегічне значення Кримського мосту помітно знизилося – у ВМС вказали на ключові причини

Представник Військово-Морських сил української армії Дмитро Плетенчук висловив думку, що ефект від знищення Кримського мосту на цьому етапі війни з Росією буде вже не таким, як раніше, оскільки ця споруда втрачає своє колишнє стратегічне та тактичне значення, інформує "РБК-Україна".

"Після тих пошкоджень, яких цей міст зазнав унаслідок спільної операції СБУ та ВМС, він несе менше чверті загального навантаження. Решта постачання ЗС РФ здійснюється по поромній переправі, по якій, до речі, нещодавно було завдано удару", - зазначив він.

Плетенчук повідомив також, що забезпечення російських окупаційних військ здійснюється частково на Півдні з Ростова, але водночас основним маршрутом була поромна переправа до Криму.

Крім того, спікер згадав і будівництво російськими загарбниками нової залізничної рокадної залізниці на Півдні. За допомогою неї противник також планує посилити забезпечення свого фронту.

"До кінця цього року вони намагатимуться закінчити цей проєкт із Ростова вздовж узбережжя Азовського моря до Джанкоя", - зазначив Плетенчук і водночас додав, що згадана залізниця перебуває у зоні ураження ЗСУ.


Водночас нещодавно медіаресурс "Мілітарний" написав, що Росія знову використовує Кримський міст для військових цілей: у Мережі з'явилися кадри залізничного ешелону.

До речі, 30 травня ЗСУ за допомогою американських ракет завдали удару по логістиці армії Путіна у Криму, пошкодивши поромні переправи.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини