30 травня 2024, 15:17

Армія Ізраїлю взяла під контроль важливу буферну зону на кордоні Єгипту із сектором Газа

Солдати ЦАХАЛ виявили нові тунелі палестинських бойовиків ХАМАС, що ведуть через кордон на територію Єгипту.

Армія Ізраїлю взяла під контроль важливу буферну зону на кордоні Єгипту із сектором Газа

Ізраїльські військові, які ведуть обмежену наземну операцію проти бойовиків терористичної організації "ХАМАС", встановили контроль над буферною зоною ("Філадельфійським маршрутом") уздовж кордону сектора Газа та Єгипту, інформує Times of Israel.

Примітно, що бійці ЦАХАЛ, зайшовши у цю зону, виявили там десятки ракетних установок і приблизно 20 транскордонних тунелів для контрабанди, які використовувалися раніше палестинськими бойовиками.

За словами ізраїльського контрадмірала Даніеля Хагарі, захоплена смуга землі, що простяглася на 14 км уздовж кордону сектору Газа та Єгипту, служила для ХАМАС "трубопроводом" для контрабанди зброї.

Також повідомляється, що частину з цих підпільних тунелів уже знищено, а офіційний Єрусалим інформує Єгипет про розвиток подій.

До речі, уздовж коридору також було виявлено десятки ракетних установок, при цьому деякі з них розташовувалися лише за десяток метрів від кордону з Єгиптом. Ізраїльські військові висувають версію, що бойовики ХАМАС розмістили ракетні установки вздовж коридору, намагаючись завадити ЦАХАЛ завдати по них удару. Судячи з усього, палестинські терористи сподівалися, що Ізраїль утримається від ударів по цих установках, щоб не потрапити по території Єгипту.


Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини