30 травня 2024, 14:45

Країна НАТО передає Україні F-16, дозволивши удари по Росії, – ЗМІ

Данія, яка передає Україні винищувачі F-16, не проти ударів по об'єктах у Росії.

Країна НАТО передає Україні F-16, дозволивши удари по Росії, – ЗМІ

Данія, яка передає Україні винищувачі F-16, не проти ударів по об'єктах у Росії. Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що українці можуть використовувати данське озброєння за межами своєї території. Цього місяця уряд Данії оголосив новий пакет військової допомоги, до якого увійшли системи ППО та фінансування для передачі винищувачів F-16.

Певна кількість коштів із цього пакету буде спрямована на підготовку данських винищувачів F-16AM/AB для відправки в Україну.

"Україна може використовувати те, що ми пожертвували, зокрема й за її кордонами, тобто по цілях у Росії, якщо це відповідає міжнародному праву", - розповіла Метте Фредеріксен.

Також перед робочою зустріччю з оборони України у Празі Метте Фредеріксен зазначила, що партнери України мають докласти більше зусиль для зміцнення системи української протиповітряної оборони.

"Я вітаю рішення Німеччини надати систему Patriot. Більше країн мають зробити так само... Європа має поставити в Україну більше систем і ракет", - сказала Фредеріксен.

Нагадаємо, данські винищувачі F-16 Україна має отримати вже влітку 2024 року.

Вісім українських льотчиків тактичної авіації розпочали своє навчання у Данії у серпні 2023 року.

   Володимир Зеленський і Метте Фредеріксен на тлі данського винищувача F-16

Підготовка проходить на авіабазі Скрідструпе, де розташоване винищувальне крило датських повітряних сил у складі 727-ї та 730-ї ескадрилей.

Крім льотчиків, ще 65 фахівців мають пройти навчання з технічного обслуговування та ремонту літаків цього типу.

Данія зобов'язалася передати 19 літаків F-16, модернізованих у 2000-х роках за програмою Mid-Life Update (MLU). Майбутні українські винищувачі під час програми MLU пройшли капітальний ремонт і отримали, зокрема, більш сучасний радар AN/APG-66(V)2.

Раніше ми повідомляли, що наприкінці травня перша група українських пілотів пройшла повний курс навчання на літаках F-16 у США.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини