30 травня 2024, 14:28

"Буде специфічне ставлення", – Коваленко прояснив ситуацію з розміщенням літаків F-16 в Україні

Олександр Коваленко заявив, що літаки F-16, передані Україні західними партнерами, не розміщуватимуться у Польщі, хоча спочатку такі розмови велися.

"Буде специфічне ставлення", – Коваленко прояснив ситуацію з розміщенням літаків F-16 в Україні

Літаки F-16 розміщуватимуться в Україні, але для цього мають бути проведені серйозні роботи із забезпечення їхнього захисту, заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі YouTube-каналу "ГОВОРИТЬ ВЕЛИКИЙ ЛЬВІВ".

"Уявіть, літак перебуває на аеродромі, по якому випускають сім "Кинджалів". Як їх зупинити, якщо немає прикриття за допомогою Patriot? А ми ж бачимо, як складно отримати Patriot від наших партнерів", - сказав аналітик.

Крім того, щоночі має бути чергування пілотів, які будуть готові у будь-який момент підняти літаки у повітря, а це не так просто, додав Коваленко. Після сигналу про зліт у повітря ворожого Міг-31, який запускає "Кинджали", у пілота залишаються лічені хвилини для того, щоб злетіти на F-16, а це процедура, що охоплює значно більше часу, аніж "Кинджал" долетить до найвіддаленішої точки на карті України.

"Мені здається, що буде дуже специфічне ставлення до системи безпеки та захисту цих літаків. Коли це буде вже реалізовано, то нам про це розкажуть, але не зараз", - підкреслив експерт.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини