23 травня 2024, 11:40

Костенко розповів про провал росіян у Харківській області

Росіяни не змогли домогтися навіть мінімальних цілей у Харківській області: вони планували захопити Вовчанськ, однак почали буксувати та зупинилися під ударами ЗСУ.

Костенко розповів про провал росіян у Харківській області

Наступ ворога на Харківщині ЗСУ призупинили, при цьому Харкову не загрожує штурм, проте на всьому північному кордоні має бути особливо посилено контроль, заявив в інтерв'ю LB.ua секретар Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

"Той наступ, який росіяни почали 10 травня, ЗСУ зупинили. Може, йдуть якісь просування, але вони незначні. Загалом, наступальні дії зупинили. Тривають бої за Вовчанськ і за деякими іншими напрямками. Важливо, що ми встигли підтягнути резерви та зупинили", - заявив він.

Росіяни намагалися розтягнути сили української армії та відволікти їх від основних напрямків удару на Сході.

"Ворог не досяг навіть мінімальних цілей у Харківській області. Вони планували захопити Вовчанськ, інші напрямки, але цього не досягли", - наголосив він.

Спроба створити так звану буферну зону не увінчалася успіхом.

"По-друге, вони хотіли створити санітарну зону. Як вони називають, буферну зону, щоб лінія оборони на півночі проходила українською територією, а не територією РФ, тому зараз складно сказати, буде наступ на інших напрямках чи ні. Якщо говорити про локальні наступи на Чернігівську та Сумську області, то це ймовірно, але максимум силами, орієнтовно співрозмірними з тими, які ворог застосував у наступі на Харківщину", - зазначив він.

Костенко наголосив, що, з військового погляду, наступ на Чернігівську та Сумську області безглуздий.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини