22 травня 2024, 12:39

Такого ще не було: Україна першою у світі застосувала нову технологію проти Росії

Україна першою у світі почала застосовувати надводні БПЛА із системою ППО, зазначають військові аналітики.

Такого ще не було: Україна першою у світі застосувала нову технологію проти Росії

Українська армія знову продемонструвала свою інноваційність на полі бою, створивши перші у світі надводні безпілотні апарати, оснащені системами протиповітряної оборони. Згідно з даними OSINT-дослідника HI Sutton, опублікованими у Naval News, ці безекіпажні катери вже активно використовуються у бойових умовах.

Як повідомляє дослідник, докази застосування нових безпілотників були знайдені у відео, опублікованому Міністерством оборони РФ 6 травня. На кадрах видно, як російський вертоліт "Ка-29ТБ" атакує безпілотний катер, обладнаний ракетами, та зрештою вражає його.

Надводні безпілотники, які часто використовуються Україною у Чорному морі, раніше були вразливі для повітряних атак. Вертольоти та літаки Росії успішно нейтралізували їх завдяки своїй вогневій потужності, однак поява безекіпажних катерів з ракетами може істотно змінити цей баланс, вважає Sutton.

Нові українські дрони оснащені двома ракетами класу "повітря - повітря" Р-73, спочатку призначеними для винищувачів "МіГ-29" і "Су-27". Незважаючи на те що запуск із землі знижує дальність дії ракет удвічі порівняно із запуском із повітря, їхня ефективність на морських дронах залишається значною.

Sutton припускає, що практична дальність ракет може бути ще меншою, обмежена можливостями обладнання, встановленого на катері. Проте використання одного або двох таких безпілотників спільно зі звичайними морськими дронами може забезпечити захист від повітряних загроз. Ба більше, ці системи можна використовувати для атак на літаки під час зльоту або посадки у Криму, що, на думку дослідника, вже мало місце.

Українські морські дрони є значною загрозою для Чорноморського флоту Росії. Київ зумів змусити Москву відвести частину кораблів з Криму та розблокувати маршрут поставок зерна з чорноморських портів. Нові безпілотні катери з ППО можуть посилити цю тенденцію, забезпечивши додаткову безпеку для українських операцій і поставок.

Таким чином, Україна не тільки підтверджує свою роль лідера у застосуванні сучасних технологій на полі бою, а й створює прецедент для подальшого розвитку військової робототехніки.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини