20 травня 2024, 07:34

Грант Шаппс дав прогноз щодо боїв на Харківщині, де армія РФ намагається наступати

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс зазначив, що цього наступу могло не бути, якби союзники не затягували з допомогою Україні.

Грант Шаппс дав прогноз щодо боїв на Харківщині, де армія РФ намагається наступати

Глава оборонного відомства Сполученого Королівства Грант Шаппс упевнений у здатності української армії відбити російський наступ на півночі Харківської області.

Відповідну заяву міністр зробив у бесіді зі Sky News.

При цьому керівник Міноборони підкреслив: цього наступу могло не бути, якби союзники не затягували з наданням Києву військової допомоги.

Міністр нагадав, як американський Конгрес протягом кількох місяців не міг затвердити законопроєкт про додаткове фінансування військової допомоги Україні, що створило паузу, якою РФ спробувала скористатися, щоб зайти на Харківщину.

Урядовець закликав союзників усвідомити, що триває екзистенційна війна за демократію, та заявив про необхідність збільшення оборонних витрат країнами Європи.

Міністр висловив занепокоєння зближенням Росії та Китаю та назвав загрозою для західного способу життя прагнення Москви та Пекіну розширити свою систему керування на решту світу.

"Мене це дуже турбує, тому що, пам'ятаєте, ці дві країни не вірять у демократію", - сказав глава оборонного відомства.

Раніше Шаппс повідомив про виділення Лондоном додаткового пакета військової допомоги для України, до якого увійдуть ракети, боєприпаси та десантні машини "Вікінг". Міністр закликав союзників наслідувати приклад Великої Британії та також посилити підтримку Києва.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини