17 травня 2024, 13:51

"Переможемо ворога!" – Головком ЗСУ Олександр Сирський кілька днів провів на передовій у Харківській області

У зв'язку з посиленням напруженості на східних кордонах України Головнокомандувач ЗСУ Сирський провів кілька днів на передовій у Харківській області.

"Переможемо ворога!" – Головком ЗСУ Олександр Сирський кілька днів провів на передовій у Харківській області

У зв'язку з посиленням напруженості на східних кордонах України Головнокомандувач Збройних сил країни провів кілька днів на передовій у Харківській області, координуючи дії військових підрозділів.

Згідно з його звітами, ворожі сили розширили зону активних бойових дій на сімдесят кілометрів, намагаючись змусити нас задіяти резервні бригади.

Атаки противника були сфокусовані у районі Стрілечої та Липців, а також в окупації Вовчанська з метою подальшого просування до Білого Колодязя й організації наступу на тилові позиції українських військ.

Для досягнення цих цілей противник сформував і зміцнив оперативно-тактичну групу "Північ", до складу якої увійшли підрозділи 6-ї армії, 11-го і 44-го армійських корпусів.

Розпочавши наступ раніше запланованого, ворог спробував скористатися переміщенням наших сил, але не зміг подолати нашу оборону.

Слід усвідомлювати, що попереду складні бойові дії, до яких противник активно готується.

У поточній ситуації наше завдання - запобігти подальшому просуванню ворожих військ, надійно утримуючи наші позиції, завдавати втрат за допомогою авіації, ракет, артилерії та танків, а також організовувати контратаки мобільних штурмових груп і підрозділів для атак із флангів і у тил.

Необхідно ефективно використовувати наші переваги у вигляді ударних безпілотників, засобів радіоелектронної боротьби та точного артилерійського вогню.

Ці питання, а також перегрупування військ та оптимізація системи логістичного забезпечення є ключовими.

Командувач ЗСУ провів огляд усіх бригад у Харківській області, особисто відвідав один із батальйонів, що захищають Вовчанськ, і вжив необхідних заходів для зміцнення оборони. Він також оглянув підрозділи, що готуються до оборони на Сумському напрямку.

Сирський зазначив, що регулярно інформує президента України про ситуацію та прогрес у виконанні поставлених завдань. Також помітна підтримка з боку керівництва обласних військових адміністрацій, які активно допомагають командирам у розв'язанні проблем, що виникають. Жителі Харкова й області роблять неоціненний внесок в оборонні сили.

Сирський висловив подяку кожному захиснику, жителям Харкова та всім громадянам країни за їхню мужність і витримку.

"Переможемо ворога! Віримо та наближаємо Перемогу разом! Слава Україні!" - написав Главком.

Нагадаємо, Сирський назвав ситуацію на Харківщині "істотно загостреною", оскільки тривають бої у прикордонних районах.

Раніше Головком ЗСУ Олександр Сирський повідомив про різку ескалацію на фронті: ворог намагається перехопити стратегічну ініціативу.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини