25 квітня 2024, 11:58

Ситуацію в Очеретиному врятувала одна з найменш підготовлених бригад ЗСУ – Forbes

100-а ОМБр виправила ситуацію у районі Очеретиного, коли під час ротації армія Путіна намагалася прорвати лінію фронту.

Ситуацію в Очеретиному врятувала одна з найменш підготовлених бригад ЗСУ – Forbes

Російські безпілотники помітили, що окопи, в яких раніше були бійці з 47-ї бригади, виявилися порожніми. Окупанти вирішили скористатися цією ситуацією, кинувши у прорив 30-ту мотобригаду.

Окупантам вдалося дуже швидко просунутися вздовж залізниці до центру Очеретиного, повідомляє ресурс Forbes.

Експерти заявляють, що це найшвидше просування окупантів територією України у 2024 році. Така ситуація на полі бою могла оголити та разом обрушити всю оборонну лінію на захід від Авдіївки.

Однак на шляху окупантів з'явилася 100-а ОМБр. Це одна з найновіших бригад, яка не так добре укомплектована, як інші. Вона явно не підходила щодо ротації, але історія розпорядилася інакше.

У Генштабі України наказали 47-й бригаді залишити свої позиції та провести ротацію. На місце цієї бригади, яка обороняла Авдіївку, мала зайти 115-та бригада. Однак щось пішло не так.

У терміновому порядку Київ наказав повертатися бійцям із 47-ї бригади назад на позиції під Очеретиним. Водночас було віддано наказ 100-й бригаді контратакувати 30-ту мотобригаду ЗС РФ.

100-а ОМБр – це колишня ТРО, яка лише наприкінці березня 2024 року була перетворена на бригаду. Сама бригада не така й досвідчена, хоч її 2 тисячі бійців брали участь у боях за Україну. Проте бригада не має бронемашин й артилерії.

Бійцям вдалося зупинити просування окупантів у районі Прогресу. Наразі ЗСУ утримують під своїм контролем західну частину селища та тримає вогневий контроль південь Очеретиного.

Однак той факт, що українцям довелося кинутись у бій порівняно слабку бригаду, говорить про брак резервів. Проте окупанти, зі свого боку, тримають у резерві під Авдіївкою цілу танкову дивізію.

Експерти заявляють, що якщо МО РФ кине у прорив 90-ту танкову дивізію, то утримати Очеретине буде проблематично.

Наразі ЗСУ терміново необхідні снаряди та боєприпаси від Заходу, а 100-й бригаді ще й бронетехніка.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини