23 квітня 2024, 07:57

Удар по телевежі та погрози з боку Лаврова: аналітики з ISW про плани Кремля щодо Харкова

Кремль проводить військову й інформаційну операцію, щоб змусити жителів Харкова тікати з міста.

Удар по телевежі та погрози з боку Лаврова: аналітики з ISW про плани Кремля щодо Харкова

Учора, 22 квітня, у другій половині дня Кремль завдав ракетного удару по телевежі у Харкові. Головна мета - залишити місто без телемовлення.

Аналітики з ISW проаналізували дії Путіна проти Харкова напередодні літнього наступу.

Пропагандистські телеканали почали писати про те, нібито на вежі були засоби зв'язку для координації роботи системи ППО.

Z-блогери зізналися у тому, що ще з 2022 року ЗС РФ намагалися завдати ударів по телевежах у Харківській, Чернігівській і Сумській областях. Відомо, що 1 березня 2022 року армія Путіна завдала удару по телевежі у Києві.

Аналітики не сумніваються, що такими ударами противник просто хоче посіяти паніку серед місцевого населення, щоб жителі самі виїхали з міста.

Експерти сумніваються у тому, що російській армії під силу наразі захопити Харків, саме тому вони і проводять свої військові й інформаційні операції. Український центр боротьби з дезінформацією ще у лютому 2024 року писав про те, що росЗМІ повідомляють про втечу з Харкова всіх чиновників і політиків.

28 березня пропагандист Соловйов попередив харків'ян, що Кремль завдаватиме щодня ударів, а щоб вони не загинули, їм слід залишити місто протягом двох діб.

Уже 16 квітня пропагандисти з "Царьграда" почали писати про те, що наступ армії Путіна на Харків неминучий, а саме місто відчує на собі долю Бахмуту й Авдіївки.

Напередодні пропагандисти почали відкрито писати про те, що Кремль навмисно завдаватиме ракетних ударів по цивільній інфраструктурі, щоб місцеві жителі покинули місто.

Поки у Києва проблеми з нестачею боєприпасів і ракет для ППО, Кремль і далі буде тільки посилювати свої військові й інформаційні операції проти Харкова.

Ще 19 квітня Лавров дав зрозуміти, що Харків відіграє важливу роль у планах Путіна щодо створення "санітарної зони" в Україні на кордоні з РФ.

Аналітики з ISW вважають, що військова операція проти Харкова може забрати занадто багато ресурсу у Кремля. Якщо наземна операція провалиться, то Кремль може знищити місто, завдаючи ударів ракетами, дронами-камікадзе й авіабомбами. Однак якщо допомога з боку Заходу прибуде вчасно, то планам Кремля не судилося збутися.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини