22 квітня 2024, 09:40

Експерти дізналися, для яких цілей окупанти придумали "танки-черепахи"

Не виключено, що "танки-черепахи" РФ використовує для розмінування.

Експерти дізналися, для яких цілей окупанти придумали "танки-черепахи"

Західна преса пише про те, що на фронті в Україні помічено три "танки-черепахи", один з яких уже знищено. Однак така дивна та смішна конструкція потрібна не для боїв, а для розмінування.

Журналісти ресурсу Forbes з'ясували, що ці танки належать окупантам із 5-ї мотобригади. Вони їх зробили на основі танка "Т-72".

Експерти пишуть, що зазвичай від ударних дронів і ЗСУ, і ЗС РФ використовують на танках планки або захисні сітки, але не сталеві пластини.

Броня у "танку-черепасі" повністю закриває бронемашину та не дає змоги навіть башті робити повороти. Цей факт і насторожив експертів.

Не виключено, що окупанти його використовують як танк-проривник. Він може бути оснащений спеціальним плугом, тому його і накрили пластинами, щоб на час роботи сам танк був убережений від пострілів і влучень.

Video of an armored assault by Russia's 5th Motorized Rifle Brigade on Krasnohorivka, and another appearance of a tank with a massive counter-FPV shelter and EW jammer, which continues to driving after a DPICM strike. It looks like the lead tank in the first video has a… pic.twitter.com/fQk3FN6ymx

— Rob Lee (@RALee85) April 16, 2024

На озброєнні ЗС США є танк для розмінування, створений на базі М-1, тільки без дула. У ЗС РФ немає машин такого класу для розмінування. Весь цей час вони використовували на фронті IMR, однак він має поганий захист.

Не виключено, що у 5-й мотобригаді створили свій проривник, який захищений пластинами від дронів.

Експертам складно говорити про "начинку" "танка-черепахи", оскільки він повністю прихований від очей пластинами. Однак він може бути оснащений усім необхідним для розмінування.

Експерт з Інституту досліджень зовнішньої політики (Філадельфія, США) Роб Лі заявив, що на фото з Мережі побачив на одному з таких танків мінний каток.

8 квітня українські артилеристи знищили один такий танк. Ці танки не будуть загрозою для ЗСУ, якщо Захід почне поставляти артилерійські снаряди.

Раніше ми повідомляли, що быляКрасногорівки було вперше помічено на полі бою дивний "танк-черепаху".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини