19 квітня 2024, 10:03

Ту-22М3 РФ знищено за допомогою комплексу "С-200" – ЗМІ

Бомбардувальник ВКС РФ "Ту-22М3", попередньо, був ЗСУ збитий ракетним комплексом "С-200".

Ту-22М3 РФ знищено за допомогою комплексу "С-200" – ЗМІ

Зенітники ЗСУ спільно з Головним управлінням розвідки (ГУР) збили російський дальній бомбардувальник "Ту-22М3" на відстані 300 км від кордонів України. Попередньо, для удару використовувався радянський комплекс "С-200".

Про це повідомив український "24 канал", посилаючись на джерела у військовій розвідці.

"По ворожому літаку "Ту-22М3" поцілили із зенітного ракетного комплексу "С-200"", - пише українське видання.

Офіційного підтвердження цієї інформації наразі немає.

Зазначимо, що С-200 - це доволі старий зенітний ракетний комплекс дальньої дії, який був прийнятий на озброєння СРСР ще у 60-х роках минулого століття. Він призначений для знищення стратегічних бортів ворога.

Ракета до С-200 має довжину 11 метрів і важить понад 7 тонн, з яких 3 тонни припадає на прискорювачі, які забезпечують велику дальність польоту. Глибина зони ураження цієї ракети становить до 255 км. Швидше за все, Україна знайшла можливість її модернізувати, збільшивши дальність ураження.

Ту-22М3 було знищено приблизно за 300 км від українських кордонів. У цей час борт повертався на базу після того, як завдав удару по містах України. Загалом у нальоті брали участь три літаки цього типу. На світанку вони здійснили запуск крилатих ракет "Х-22" по Україні з району окупованого Криму.

Під час падіння літак "Ту-22М3" був повністю знищений. Пілоти встигли катапультуватися. Трьох знайшли, вони дістали поранення. Ще один член екіпажу бомбардувальника загубився.

Раніше командувач ВПС України Олещук підтвердив, що зенітники та ГУР стоять за ліквідацією російського Ту-22М3 під Ставропіллям.

Ми також писали, що у Казані дрони ГУР атакували авіазавод ім. Горбунова, який випускає Ту-22М.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини