18 квітня 2024, 07:56

На допомогу українцям: з'явилися кадри, як у Румунії приземлилося ще три F-16 із главою МО Нідерландів на борту

До Румунії з Нідерландів прилетіло ще три винищувачі F-16, на яких навчатимуться українці.

На допомогу українцям: з'явилися кадри, як у Румунії приземлилося ще три F-16 із главою МО Нідерландів на борту

Учора, 17 квітня, у Борча (Румунія) на базі Європейського навчального центру F-16 зустрілися глави МО Румунії та Нідерландів.

Про це на своїй сторінці у соцмережі написала Кайса Оллонгрен і Анджел Тілвар.

Зустріч відбулася на 86-й авіабазі "Лейтенант авіації Георге Мочорніце". Найцікавіше, що глава МО Нідерландів прилетіла до Румунії на борту одного з F-16. Уже у повітряному просторі Румунії її літак супроводжував борт із Тілваром і Владом (начальник Штабу оборони Румунії).

На цих літаках навчатимуться як українські пілоти, так і румунські.

Глави МО обговорили також питання безпеки у Чорноморському регіоні. Також було порушено питання продовження функціонування навчального центру і після 2025 року.

Сам же центр було відкрито у листопаді 2023 року зусиллями Заходу спеціально для українських льотчиків. Тоді ж було укладено договір, за яким Румунія надає майданчик для навчання, Нідерланди - літаки, а компанія Lockheed Martin - своїх інструкторів та обслуговуючий персонал.

Українські пілоти мають пройти курс навчання всього за 6 місяців. Крім Румунії, навчальні центри для українських пілотів відкриті у США, Британії, Франції та Данії.

Раніше ми повідомляли, що для програми навчання українських пілотів у США також необхідне фінансування, яке затверджує Конгрес.

Нагадаємо, Норвегія обіцяє передати Україні F-16 з новітнім озброєнням, яким можна наносити удари за межі кордону України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини