15 квітня 2024, 07:54

Використовував Македонський і запорізькі козаки: ЗСУ застосовують проти окупантів "нову" зброю

ЗСУ використовують проти ворога калтропи, які були відомі з часів Олександра Македонського.

Використовував Македонський і запорізькі козаки: ЗСУ застосовують проти окупантів "нову" зброю

Днями у Мережі стало з'являтися дедалі більше роликів про те, як окупанти скаржаться на калтропи, які ЗСУ скидають на дороги за допомогою безпілотників.

На так давно одне з таких відео виклав у Мережу і боєць ЗСУ Мадяр, який воює з окупантами у районі Кринок. Західні військові експерти проаналізували ролики з України, щоб оцінити "нову" зброю, інформує Forbes.

За допомогою калтропів ЗСУ намагаються зруйнувати логістику ворога, пробиваючи колеса вантажівкам ЗС РФ.

Експерти пишуть, що калтропи є повною несподіванкою для армії Путіна. У них і без того складно з логістикою на окупованій території, а тут ще й "нова" зброя. Поки водій вантажівки міняє шини, ударний безпілотник б'є по його машині.

Назва нового виду зброї з латині перекладається як "ловець п'ят". Як його не кинь на дорозі, а один шип все одно стирчатиме вертикально. За часів запорізького козацтва "якірці", або "троїцький часник", степові лицарі використовували проти ворожої кінноти. Історики кажуть, що вперше такий вид зброї зафіксовано 313 роком до н. е., коли армія Македонського вела війну проти перської кінноти.

Пізніше калтропи використовували і за часів Другої світової війни. Партизани в Європі розкидали їх на трасі, щоб зупинити просування нацистських автомобілів.

Відомо, що українські захисники використовують калтропи з перших днів війни. Однак у 2022 році їх використовували не масово, а встановлювалися вони вручну, а тепер їх скидають на траси безпілотники.

Ворог намагається перевозити боєприпаси вночі, щоб їх не відстежили українські дрони. Проте вночі є велика ймовірність того, що колеса наїдуть на калтропи. Автомобіль може як сам потрапити в аварію, так і на нього вже чекатиме ударний дрон.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ вибивають ворожі війська у Новомихайлівці, а окупанти перекидають із Работиного свої війська на кордон із Донецькою областю.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини