Кількість – не означає якість: експерти про плюси та мінуси безпілотників України та РФ – ЗМІ
Впливова американська преса розповіла про переваги та недоліки РЕБ у ЗСУ та ЗС РФ.
Напередодні журналісти з New York Times опублікували статтю, в якій проаналізували всі плюси та мінуси засобів РЕБ з боку України та Росії.
Відомо, що у РФ набагато більше систем РЕБ, ніж в української сторони, проте противник розподіляє системи по фронту нерівномірно, пишуть у NYT.
Російська бронетехніка досі вразлива для ударів через відсутність на них систем РЕБ. Як виявилося, оборонно-промислова база РФ прийняла "зверху вниз" підхід до виробництва безпілотників. Це і зробило їх не тільки вразливими, а й позбавленими різноманітності.
Російські дрони легко керовані. Вони також забезпечені комплектувальними, які повинні глушити українські безпілотники, але і при цьому не створювати проблеми для своїх же дронів.
Однак при цьому у ворожої армії на Херсонщині практично відсутня система РЕБ, саме тому ЗСУ досі господарюють у Кринках. Також відсутність системи РЕБ на Донбасі, у деяких районах провалила наступ ЗС РФ на Новомихайлівку.
А ось Київ не контролює процес створення дронів, що дало змогу невійськовим компаніям постачати безпілотники прямо на фронт. Така різноманітність дронів дає можливість ЗСУ у режимі онлайн тестувати різні технології у бойових умовах.
Боєць ЗСУ у бесіді з журналістами NYT зізнався, що Україна та РФ постійно беруть участь у "перегонах озброєнь", в яких одна зі сторін удосконалює технології, змушуючи другу сторону шукати нові способи боротьби з цими технологіями.
Аналітики з Інституту вивчення війни повідомляли, що станом на жовтень 2023 року в Україні є понад 20 компаній, які виробляють дрони для ЗСУ.
Депутат Московської Думи Андрій Медведєв нещодавно заявив, що РФ обрала шлях масового виробництва дронів, що призводить до виробництва великої кількості безпілотників, яким бракує технологічних адаптацій, необхідних для конкуренції з українськими дронами. Медведєв зазначив, що українські сили постійно вдосконалюють свої безпілотники.
У ISW помітили, що нещодавні комплекси російських безпілотних і ракетних ударів також характерні для постійних перегонів інновацій у наступі, обороні й адаптації у повітряній сфері, в яких беруть участь Росія та Україна. Можливості України та Росії, ймовірно, будуть відрізнятися у просторі й у часі, оскільки одна сторона навряд чи отримає вирішальну перевагу на всій лінії фронту або постійно на одній ділянці фронту. Ймовірно, з'являться можливості скористатися цими мінливими варіаціями.
Раніше ми повідомляли, що у Таганрозі одразу чотири дрони зуміли атакувати завод із виробництва та ремонту літаків.