5 березня 2024, 07:38

Німеччина закриє небо над країнами Балтії на тлі загроз РФ

Німеччина 9 місяців патрулюватиме повітряний простір країн Балтії на тлі загрози нападу РФ.

Німеччина закриє небо над країнами Балтії на тлі загроз РФ

Берлін закриє небо над Східною Європою для російської військової авіації. Збройні сили Німеччини контролюватимуть повітряний простір над балтійськими країнами (Естонією, Латвією та Литвою) наступні 9 місяців. Причина - систематичні загрози з боку РФ і можливість нападу агресора, пише Bild.

За даними ЗМІ, до кінця листопада шість винищувачів Eurofighter Typhoon і близько двох сотень німецьких солдатів будуть дислоковані на військовому аеродромі Ліелварде (Латвія).

Люфтваффе Бундесверу вже прийняли командування авіабазою. Поява Німеччини у країнах Балтії невипадкова. Річ у тім, що в Естонії, Латвії та Литви немає власних винищувачів, щоб захищати свій повітряний простір. Останні 20 років партнери по НАТО по черзі контролюють небо над Балтикою.

Як повідомлялося раніше, авіація НАТО перехопила два Су-30М і Ан-72 над Балтійським морем і на північ від Польщі. Крім цього, загарбники люблять з'являтися у небі над Фінляндією.

Тим часом МЗС Росії почало розсилати погрози країнам Заходу, які не бажають брати участь у переобранні диктатора Володимира Путіна.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини