28 лютого 2024, 07:49

Путін почав підготовку до неядерної війни проти НАТО – в ISW назвали тривожні ознаки

71-річний президент РФ Володимир Путін готується до широкомасштабної неядерної війни проти НАТО.

Путін почав підготовку до неядерної війни проти НАТО – в ISW назвали тривожні ознаки

26 лютого Володимир Путін вніс зміни у конфігурацію військових округів. На випадок конфлікту з Прибалтикою, Фінляндією та Норвегією він передав керування військами в одні руки - Ленінградський військовий округ. У разі вторгнення у Польщу через Білорусь це буде зоною відповідальності Московського округу. Другий варіант для цього округу - включення у війну в Україні у разі потреби. Південний округ задіяний у поточній війні.

В Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Путін готується до широкомасштабної неядерної війни проти НАТО. Саме про це свідчить відновлення двох військових округів у РФ, що дасть змогу вести війну в Україні та протистояти Альянсу.

Крім цього, американські військові експерти вважають, що Путін не полишив плани повністю захопити 5 областей України, які вже частково окуповані.

Російський блогер Анатолій Несміян вважає, що переструктуризація військових округів близька до можливої картини подій, які можуть почати реалізовуватися наприкінці весни - на початку літа, але ймовірніше - до початку осені.

Однак посол Литви вважає, що НАТО "нейтралізує" Калінінград першим, якщо РФ кине виклик Альянсу.

Володимир Зеленський також попередив, що Росія планує свій наступ на початку літа або наприкінці травня. У зв'язку з цим в України у найближчі два місяці можуть виникнути складнощі.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини