25 лютого 2024, 21:43

NYT дізналася про секретний бункер в Україні, що має вирішальне значення у війні з Росією

Секретна база на території України майже повністю фінансується та частково оснащується ЦРУ США.

NYT дізналася про секретний бункер в Україні, що має вирішальне значення у війні з Росією

США впродовж 10 років підтримували таємну співпрацю з українською розвідкою, яка зараз має вирішальне значення. За допомогою ЦРУ США розвідка України створила вздовж кордону з РФ 12 передових оперативних баз для збору розведених на російській території та керування мережею агентів.

В одному із секретних підземних бункерів українські військові підслуховують розмови російських командирів і стежать за ворожими супутниками-шпигунами, ідеться у матеріалі The New York Times.

Газета описує, як на одному з екранів, розташованих у бункері, військові простежують маршрут українського БПЛА, начиненого вибухівкою, який долає російську ППО, щоб атакувати ціль у Ростові.

Видання називає цю базу нервовим центром української армії та зазначає, що вона майже повністю фінансується та частково оснащується ЦРУ.

Співпраця Києва та Вашингтону у галузі розвідки має ключове значення у здатності України захищатися від російського вторгнення. Американська сторона надає розвіддані з цілями для подальших ракетних атак, стежить за пересуванням військ РФ і підтримує шпигунські мережі.

За підтримки ЦРУ, а також британської Мі-6 СБУ створила воєнізоване П'яте управління, до завдань якого входить проведення операцій у російському тилу. Цей підрозділ комплектується виключно особами, які народилися після розвалу СРСР і не мають жодних зв'язків із РФ.

Уперше підготовка цього, а також ще двох елітних підрозділів була проведена 2014 року.

Українські шпигуни діють не тільки у Росії, а й в інших країнах, де є велика присутність росіян.

Крім того, видання повідомляє, що глава ЦРУ Вільям Бернс таємно відвідав Україну 15 лютого, щоб заспокоїти військово-політичне керівництво країни на тлі проблем з узгодженням нової допомоги Києву у Конгресі США.

Раніше The Washington Post писала, що завдяки секретній допомозі ЦРУ в українських спецслужб з'явилися революційні можливості. За інформацією газети, одна з наймасштабніших трансформацій відбулася з військовою розвідкою України.


Автор: Артем Малиновский

Останні новини