24 лютого 2024, 15:53

РФ "прорвала" заборону Туреччини на прохід військових кораблів через Босфор

Кремль використовує торгові судна для обходу заборони на рух військових кораблів через протоки Босфор і Дарданелли та постачає зброю із Сирії.

РФ "прорвала" заборону Туреччини на прохід військових кораблів через Босфор

Росія обходить запроваджену Туреччиною від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну заборону на прохід військових кораблів через протоки Босфор і Дарданелли та постачає зброю із Сирії.

Як повідомляє моніторингова група "Кримський вітер", для цього Кремль використовує торговельні судна, більшість з яких належить підконтрольній Міноборони РФ компанії "Оборонлогістика", занесеної до американського санкційного списку.

Так, судна BALTIC LEADER і LADY MARIIA після доби простою біля входу у протоку Босфор пішли на "прорив" у напрямку Новоросійська. Іноді згадані судна на виході з протоки очікує конвой російських військових кораблів, що свідчить про важливість вантажу.

До Новоросійська судна мають прибути 26 і 27 лютого, відповідно.

Про те, що РФ, імовірно, використовує торгові судна для нелегального завезення зброї з Сирії, Bloomberg писав ще у серпні 2022 року. Оскільки такі кораблі не кваліфікуються як військові, Анкара пропускає їх через Босфор. Зокрема, згадувалося судно Sparta II, на якому, за даними європейської розвідки, перебували військові машини.

Зі свого боку, видання The Wall Street Journal писало, що Росія за допомогою судна Sparta II перевезла до Новоросійська систему ППО "С-300".

Плюс у березні 2023 року через Босфор пройшов санкційний корабель із РФ Sparta IV, на борту якого також могла бути зброя.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Туреччина оголосила про заборону на прохід російських військових кораблів у Чорне море. Відповідне рішення ухвалив турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган, повідомив тоді президент України Володимир Зеленський.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини