12 лютого 2024, 11:39

Київ готовий врятувати Авдіївку, перекинувши у місто одну з найкращих бригад, – Forbes

Україна задіяла одну зі своїх найкращих бригад – 3-тю штурмову, щоб спробувати врятувати Авдіївку.

Київ готовий врятувати Авдіївку, перекинувши у місто одну з найкращих бригад, – Forbes

Західна преса пише про те, що бійці з 3-ї штурмової бригади певний час перебували у резерві на Сході України, та тільки днями було ухвалено рішення перекинути їх у район Авдіївки.

Ще минулої суботи командувач угруповання "Таврія" Тарнавський заявив, що у бій введуть "свіжі боєздатні сили", інформують журналісти ресурсу Forbes.

Джерело пише, що після чотирьох місяців боїв за Авдіївку противнику з 2-ї та 41-ї армій вдалося прорватися у саме місто. Ворог намагається взяти під контроль єдину наземну трасу, що веде до та з міста.

У Тарнавського було два виходи: вивести бійців 110-ї бригади зі сходу Авдіївки та закріпити їх у центрі або ж повністю вивести з міста на його західну околицю. Але був і третій варіант: посилити гарнізон міста новими бійцями. Західні військові експерти впевнені, що останній варіант не є ідеєю Тарнавського.

Експерти не виключають, що за відставкою Залужного стоїть відмова ексголовнокомандувача захищати Авдіївку "всіма силами". Не виключено, що, призначаючи Сирського, президент України дав зрозуміти, що місто не впаде.

Хай там як, але головним завданням 3-ї штурмової бригади є відтіснення ворога якнайдалі від вулиці Грушевського, якою і йде доставка боєприпасів, продовольства та військових до Авдіївки.

З грудня 2023 року бригада перебуває у резерві у Краматорську. Сама бригада має чисельність під 2 тисячі бійців. Саме вони торік звільнили Андріївку. Після цього вони пішли на відпочинок, щоб набрати нових бійців і пересісти на БМП "М-2".

З жовтня 2023 року противник вирішив атакувати Авдіївку, намагаючись оточити місто з півночі та півдня. Штурм відбивали бійці з 47-ї та 53-ї бригад. При цьому бійці розраховували снаряди до гаубиць, які США так і не поставили.

Противник прекрасно обізнаний про нестачу боєприпасів у захисників міста, тому почастішав не тільки артилерійські, а й авіаційні удари по Авдіївці.

За чотири місяці боїв співвідношення загиблих за Авдіївку становить 10 окупантів до 1 українського захисника.

Експерти впевнені, що 3-тю штурмову перекинули для контратак у районі вулиці Грушевського, однак ситуація з боєприпасами та снарядами поки що залишається у жалюгідному стані. Якщо вона не покращиться найближчим часом, то тоді є сенс залишити місто, вважають військові експерти на Заході.

Раніше ми повідомляли, що на півночі Авдіївки ворожі війська ведуть бої у районі Залізничного провулка.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини