29 листопада 2023, 22:14

Мадуро розпалює війну: друг Путіна перекидає війська для вторгнення до Гайани – ЗМІ

На венесуельсько-гайанському кордоні, схоже, ось-ось спалахнуть бойові дії, режим Мадуро перекидає війська.

Мадуро розпалює війну: друг Путіна перекидає війська для вторгнення до Гайани – ЗМІ

Армія Венесуели, імовірно, незабаром спробує здійснити військове вторгнення до регіону Гайана-Ессекібо. Надходять відомості про перекидання режимом Мадуро військ до кордону.

Подробиці та кадри доступні на Telegram-каналі "Україна 365".

Збройні сили Бразилії екстрено приведені у стан повної бойової готовності у зв'язку з активністю венесуельських військ і техніки у східній частині країни. Бразильська розвідка вважає ризик вторгнення венесуельців у Гайану надзвичайно високим.

Інтерес для Венесуели представляє регіон Гайана-Ессекібо, в якому розміщені величезні запаси цінних копалин, зокрема нафти. Режим венесуельського диктатора Ніколаса Мадуро активно готується до вторгнення. Він, зокрема, призначив на 3 грудня 2023 року референдум про долю цієї спірної території.

Зазначимо, що Венесуела та Гайана ведуть суперечку за Гайану-Ессекібо вже близько 200 років. І все вказує на те, що Мадуро хоче вирішити проблему силовим шляхом. Вочевидь, на агресію його надихнув московський друг-диктатор Володимир Путін, який окупував значні території сусідньої України та не поніс за це покарання.

Мадуро, чий режим довів жителів Венесуели до крайніх злиднів, може спробувати виправити внутрішні проблеми "маленькою переможною війною". У разі успіху він надасть своїм "елітам" нові території для розграбування, чим зміцнить свої позиції. Це улюблений прийом диктаторів.

Раніше у Росії заговорили про розміщення військових баз на Кубі та у Венесуелі.

Ми також писали, що Венесуелу охопили голодні бунти.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини