Росії більше нікому стримувати контрнаступ ЗСУ на Запорізькому напрямку – аналітики з ISW
Із середини серпня армія Путіна вже не може перешкодити ЗСУ повільно, але впевнено просуватися вперед на Запорізькому напрямку.
Навіть незважаючи на передислокацію російських військових елементів і перекидання на цю ділянку фронту елітних спецпідрозділів, ворогові не вдається стримати контрнаступ ЗСУ.
Такої думки дійшли аналітики з Інституту вивчення війни, детально вивчивши всі дані, що є у відкритих джерелах.
Ще у середині серпня МО РФ перекинуло на Запорізький напрямок десантні війська з 7-ї та 76-ї дивізій РФ. Це було зроблено, щоб хоча б трохи розвантажити окупантів із 22-ї та 45-ї бригад спецпризначенців, які стримували контратаки ЗСУ у червні та липні 2023 року.
Кадри з геолокацією від 20 і 21 вересня показали, що окупанти з 22-ї бригади діють на заході Вербового.
В інтерв'ю американському виданню WSJ один з українських захисників, які воюють на Запорізькому напрямку, розповів, що російські війська, які захищають окопи на другій лінії, "низькоякісні". При цьому десантні війська, які іноді контратакують ЗСУ, трохи "сильніші".
Не виключено, що для контратак МО РФ вирішило використовувати не тільки мобілізованих, а й свої елітні десантні підрозділи.
Раніше аналітики з ISW розповіли про прорив другої лінії оборони ворога на Запорізькому напрямку.
Нагадаємо, за 18 місяців війни ЗСУ знищили щонайменше п'ять установок "С-400", а це більше ніж 5% усіх систем, що перебувають на озброєнні у РФ.
Останні новини
Українцям готують нові податки на доходи: кого торкнеться та скільки потрібно буде платити – ЗМІ
14:24СБУ викрила агента ФСБ у Харкові: схованки, вибухівка та підготовка ударів по оборонних об'єктах
12:01Два прямі влучення, 180 тисяч вольфрамових кульок: ССО знищили на Бєлгородщині чотири вертольоти РФ
07:45Що не так із "коаліцією охочих" допомогти Україні: експерти озвучили проблему із миротворчою місією
07:39Такі Abrams з Австралії не можуть дістатися до України: у Defense Express озвучили головну проблему
07:30