14 квітня 2023, 09:55

КНДР випробувала ракету нового рівня Hwasong-18 і погрожує світу: "Ми змусимо вас відчути жах"

Кім Чен Ин, який особисто керував випробуванням, виступив із новими погрозами на адресу Південної Кореї та її союзників.

КНДР випробувала ракету нового рівня Hwasong-18 і погрожує світу: "Ми змусимо вас відчути жах"

Офіційний Пхеньян заявив, що військові КНДР провели випробування новітньої твердопаливної балістичної ракети Hwasong-18 ("Хвасон-18"), а комуністичний лідер Кім Чен Ин виступив із новими погрозами, інформує Reuters.

Варто зазначити, що це перше використання твердого палива у МБР Північної Кореї. Якщо те, про що заявляють державні видання КНДР, правда, то це означає, що ракетобудування цієї країни вийшло на новий рівень.

Експерти, які описують військові навчання Пхеньяну, наголошують, що ця країна, з огляду на її низький життєвий рівень і "закритість" від цивілізованого світу, самотужки не може так швидко прогресувати у військових технологіях, отже, їй у цьому хтось допомагає: підозри насамперед падають на Китай та Росію, яким вигідна дестабілізація, зокрема, у цьому регіоні.

Як заявляє КНДР, нова ракета "радикально реформує" компоненти стратегічного стримування та підвищить ефективність її ядерної контратаки.

"Розроблення твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети довго вважалася ключовою метою Північної Кореї, оскільки вона могла б допомогти швидше розгорнути ракети під час війни", - пишуть журналісти Reuters.

Варто зазначити, що Голова Державної ради КНДР Кім Чен Ин особисто керував випробуванням Hwasong-18 і виступив з вельми пафосною промовою.

За його словами, нова військова розробка "змусить ворогів відчути більш чітку кризу безпеки та постійно наводити на них крайнє занепокоєння та жах, вживаючи фатальні та наступальні контрзаходи, поки вони не відмовляться від свого безглуздого мислення й нерозважливих дій".

Водночас відомо, що найбільш агресивні дії у регіоні чинить якраз сам Ин, постійно проводячи випробування та провокуючи Південну Корею, Японію й інші країни цивілізованого світу на дії у відповідь.

Нагадаємо, у Сеулі повідомили, що представники КНДР кілька діб не виходять на зв'язок міжкорейським каналом.

Крім того, Північна Корея повідомила про створення ядерного підводного дрона, за допомогою якого Пхеньян погрожує стерти з лиця землі США радіоактивним цунамі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини