14 березня 2023, 09:42

П'ятеро людей пішли на завдання: командир Мацієвського розповів про останній бій Героя України

Герой України Мацієвський виїхав із групою на бойове завдання 29 грудня 2022 року, але назад уже не повернувся.

П'ятеро людей пішли на завдання: командир Мацієвського розповів про останній бій Героя України

Лише наприкінці минулого тижня в СБУ підтвердили особу Героя України, якого окупанти розстріляли, вже взявши у полон. Ним виявився 42-річний уродженець Молдови Олександр Мацієвський. На війні з перших днів, коли записався добровольцем у ТРО Чернігівської області.

Сьогодні, 14 березня, журналісти ТСН випустили новий сюжет про Героя, в якому взяли інтерв'ю у матері загиблого та його командира.

Ще на початку року тіло Мацієвського було повернуто рідним, і його поховали. Однак на початку березня у Мережі з'явилися жахливі кадри, на яких окупанти розстрілюють беззбройного українського захисника за слова "Слава Україні!".

Мати загиблого заявила, що одразу ж упізнала на ролику свого сина. Пізніше їй зателефонував онук і підтвердив, що на кадрах бачив свого батька.

За словами командира Мацієвського, у того був дуже непростий характер, але при цьому Герой був надійною та відповідальною людиною.

У лютому 2022 року пішов добровольцем у місцеву ТРО, захищав Чернігівщину від окупантів. Пізніше вивчився на снайпера, та наприкінці 2022 року його перевели на Донбас. Бригада вела бої у районі Соледару.

29 грудня 2022 року Олександр востаннє зателефонував додому та сказав, що виїжджає з групою на бойове завдання, з них живими ніхто не повернувся.

Командир бригади заявив, що того дня він втратив зв'язок з усією бойовою групою. У нерівному бою загинули українські захисники. Це п'ятеро людей. Тіла вдалося повернути тільки на початку 2023 року за обміном. ДНК-експертизу ніхто не проводив, оскільки Мацієвського впізнала мати та його командир. У нього було безліч вогнепальних поранень, а також шеврон, який йому особисто подарував командир.

Герой України був розлучений, у нього є 19-річний син. Народився у Молдові, де й закінчив школу. Пізніше перебрався до Ніжина, де й завів сім'ю.

6 березня у Мережі з'явилися жахливі кадри розстрілу Героя України. Довгий час Мережею ходила інформація про двох українських захисників, які дуже схожі на розстріляного. Лише днями у СБУ підтвердили прізвище Мацієвського - снайпера з 163-го батальйону 119-ї бригади ТРО Чернігівської області.

Президент України присвоїв Мацієвському звання Героя посмертно.

Раніше ми повідомляли, що 8 березня командир ТРО Чернігівської області впізнав у розстріляному бійці Олександра Мацієвського.

Нагадаємо, у Молдові зробили офіційну заяву через громадянство Олександра Мацієвського.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини