1 лютого 2023, 20:28

Столтенберг закликав НАТО готуватися до тривалої війни в Україні

Генсек Північноатлантичного альянсу вважає, що плани Путіна щодо України не змінилися.

Столтенберг закликав НАТО готуватися до тривалої війни в Україні

Війна в Україні може бути тривалою, оскільки плани Кремля щодо Української держави не змінилися. У НАТО мають бути готові до такого розвитку подій.

Про це заявив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг під час візиту до Японії.

Чиновник закликав союзників продовжити надавати військову підтримку Україні, оскільки вона змінює ситуацію на полі бою та може створити умови для мирного врегулювання у майбутньому.

"Ця підтримка щодня змінює ситуацію на фронті", - підкреслив генсек Альянсу.

Крім того, Столтенберг повідомив, що посилення співпраці Росії та Китаю створює загрози не тільки в Азії, а й на європейській частині континенту.

Генсек наголосив на нарощуванні китайською стороною інвестицій у ядерну зброю та ракети дальнього радіусу дії, а також на відмові Пекіна забезпечувати прозорість і брати участь у змістовному діалозі з питання контролю за ядерним озброєнням.

Раніше Столтенберг повідомив про підготовку Росії до нового наступу на Україну. Імовірно, активізація бойових дій з боку противника може початися навесні. В Альянсі вказали на три фактори, що свідчать про підготовку Кремля до довгої війни в Україні. Один із них - проведена мобілізація.

Нагадаємо, у НАТО закликали Захід до єдності у питанні надання військової допомоги Україні та повідомили про необхідність збільшення обсягів і швидкості поставок зброї українським партнерам.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини