30 листопада 2022, 09:24

РФ активно перекидає військові літаки на аеродром Енгельс: опубліковано супутникові знімки

Щонайменше 25 військових літаків, які можуть завдавати ракетних ударів по території України, помічено на аеродромі Енгельс у Саратові (РФ).

РФ активно перекидає військові літаки на аеродром Енгельс: опубліковано супутникові знімки

Окупанти продовжують перекидати на аеродром Енгельс свої літаки, які можуть завдавати ракетних ударів по території України. Наразі їхня кількість збільшилася до 25, однак не виключено, що їх буде більше до кінця тижня.

Таку новину повідомив спікер ЗС ЗСУ Юрій Ігнат у прямому ефірі національного телемарафону, інформує "Україна 365".

За словами спікера, напередодні окупанти перекинули до Саратова ще чотири додаткові бомбардувальники. На сьогодні на аеродромі мінімум 25 літаків, про що свідчать супутникові знімки.

За словами Ігната, на сьогодні в арсеналі ЗС РФ є цілий спектр ракет: від крилатих до балістичних. Однак найбільше залишилося ракет для системи "С-300" - майже 7 тисяч, що приблизно становить 87% від загального запасу.

Майже 50% залишилося ракет "Х-101" і "Калібрів": 132 та 229 одиниці, відповідно. Ще є 43 "Кинджали" і 347 Onyx. Найменше залишилося "Іскандерів" - 199 одиниць.

Військовий експерт Олег Катков вважає, що цих запасів вистачить окупантам на ще два потужні обстріли території України. Зараз Москва використовує проти України ще радянські запаси ракет. У РФ наразі можуть вироблятися тільки Х-101 і "Калібри", однак західні санкції мають позбавити російські заводи комплектувальних.

За словами Ігната, щорічноу РФ можуть виробляти не більше 200 ракет, а під час масованого обстрілу окупанти випускають до 100.

Речник ЗС ЗСУ не виключає, що зараз заводиу РФ працюють, відштовхуючись від тих комплектувальних, які вдалося закупити до введення санкцій з боку Заходу. Також не варто виключати допомогу з боку третіх країн або ж через контрабанду.

Аналогічну думку озвучив і військовий експерт Максим Паламарчук. Більше того, він не виключає, що у РФ можуть виробляти ракети та без необхідних мікрочипів. У цьому разі ракети битимуть неточно.

Раніше у Пентагоні дали відповідь на поширене запитання, коли Україна отримає системи Patriot.

Нагадаємо, глава МЗС Латвії закликав країни НАТО дозволити Україні бити по російських аеродромах, з яких злітають стратегічні бомбардувальники.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини