29 листопада 2022, 09:40

Війна в Україні "знищила" концепцію російських БТГ – британська розвідка

Росія припинила робити ставку на батальйонно-тактичні групи у війні проти України.

Війна в Україні "знищила" концепцію російських БТГ – британська розвідка

За останні три місяці війни в Україні окупанти не створили жодної нової БТГ, але ж концепція БТГ відігравала важливу роль у російській військовій доктрині протягом останніх 10 років.

Сьогодні, 29 листопада, у прес-службі Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки озвучили головну інформацію щодо БТГ ЗС РФ.

Російська військова доктрина передбачала наявність у БТГ повного набору допоміжних підрозділів, включно з танковими, розвідувальними й артилерією. Це суттєва відмінність від західної військової доктрини.

Однак 9 місяців війни в Україні виявили цілу низку недоліків у таких підрозділах. Найбільша проблема - невелика кількість піхоти. А війна в Україні показала, що без піхоти артилеристи та танкісти не змогли взяти жоден із населених пунктів.

Децентралізоване розміщення артилерії не дозволило Росії повною мірою використати свою перевагу у кількості гармат. І не всі командири БТГ мали повноваження, що дають змогу використовувати свої групи поза військовою доктриною (переступаючи статут і закони), виходячи з ситуації, що склалася на полі бою.

Раніше аналітики з ISW озвучили дві головні причини, через які Кремль почав перекидання своїх військ до Білорусі.

Нагадаємо, аналітики з Інституту вивчення війни спростували пропагандистські новини про те, що російська армія взяла у тактичне оточення Бахмут.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини