17 вересня 2022, 21:17

Застосування Росією іранських безпілотників Shahed-136 створило нові небезпеки для ЗСУ

Окупанти за допомогою іранських дронів намагаються вражати САУ, бронетранспортери й інші транспортні засоби української армії.

Застосування Росією іранських безпілотників Shahed-136 створило нові небезпеки для ЗСУ

Використання Росією куплених у Ірану дронів-камікадзе Shahed-136, які противник перефарбував у кольори російського прапора та назвав "Герань-2", створює нові загрози для Збройних сил України на полі бою.

Таку заяву зробив полковник української армії Родіон Кулагін у бесіді з The Wall Street Journal.

Офіцер, який представляє 92-у окрему механізовану бригаду, яка бере участь у наступі ЗСУ у Харківській області, розповів, що ворог застосовує зазначені снаряди, що барражують, для ураження самохідних артилерійських установок, бронетранспортерів й інших транспортних засобів українських військових.

Минулого місяця перед широкомасштабним використанням Shahed-136 росіяни завдали удару за допомогою цього дрона по українській позиції, де розташовувалася гаубиця М777.

Виконавчий директор компанії Red Six Solutions Скотт Кріно зазначає, що присутність на полі бою дронів Shahed-136 змінює оперативні плани українського командування. Захист від цих снарядів ускладнюється великими розмірами фронту України.

Кулагін, у свою чергу, додає, що іранські безпілотники мають досить маленькі розміри та літають на невеликій висоті, це ускладнює їх виявлення українськими системами протиповітряної оборони. Офіцер висловив сподівання, що США та їхні союзники нададуть Україні технології, здатні ефективно протидіяти згаданим снарядам.

Раніше повідомлялося, що ЗСУ вдалося знищити два безпілотники Shahed-136, передані Росії. Один із них був збитий на Харківщині, інший – у Дніпропетровській області.

Тим часом влада США ввела санкції проти іранських компаній, причетних до постачання снарядів Shahed-136, що барражують, до Росії.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини