25 серпня 2022, 10:56

Опубліковано архівні кадри висадки українських воїнів з вертольота "Мі-8" у порту Маріуполя

Українська розвідка вже не раз викладала до Мережі кадри із Маріуполя, коли відбувалася висадка десанту, а також евакуація тяжко поранених.

Опубліковано архівні кадри висадки українських воїнів з вертольота "Мі-8" у порту Маріуполя

Сьогодні, 25 серпня, у Мережі з'явилися чергові кадри з обложеного Маріуполя, на яких український гелікоптер "Мі-8" здійснив посадку у порту, висадив десант із 10 осіб і знову повернувся на базу.

Не виключено, що кадри зроблено ще у березні, коли частина захисників Маріуполя перебувала у порту. Саме там були морпіхи та нацполіція. Хвилинний ролик виклав у Мережу Telegram-канал "ДвіЩ".

На кадрах можна побачити близько 10 українських захисників, які десантувалися із вертольота "Мі-8" разом із амуніцією. Після цього пілот знову взяв курс на базу, а з відчинених дверей можна побачити територію порту.

Ще у червні у Мережі з'явилися кадри з обложеного Маріуполя. Тоді гелікоптер приземлився на території заводу "Азовсталь", щоб доставити боєприпаси та продукти.

Також на кадрах було видно, як одночасно йде навантаження поранених бійців на борт вертольота. В українській розвідці повідомляли, що сама операція відбулася 21 березня. У ній брало участь два вертольоти. Сама місія тривала 20 хвилин.

Протягом наступних двох тижнів "повітряним коридором" вдалося здійснити ще 7 таких успішних операцій. На той момент було евакуйовано 85 тяжко поранених бійців.

Захисники Маріуполя тримали оборону майже три місяці, а останнім їх укриттям став завод "Азовсталь". Тільки 17 травня найвище командування України віддало наказ скласти зброю, здатися у полон і чекати на обмін.

Пізніше з'ясувалося, що окупанти не мають наміру займатися обміном військовополонених. Рашисти вирішили влаштувати свій "суд" над захисниками Маріуполя, видавши солдатів за терористів.

Раніше ми повідомляли, що 24 серпня над окупованим Маріуполем знову майорів прапор України.

Нагадаємо, Генпрокурор України Костін упевнений, що окупанти використали проти військовополонених у казармах Оленівці термобаричну зброю.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини